Niemcy wprowadziły kontrole graniczne. Wszystko ze względu na zbliżający się szczyt G20

cze 19, 2017 | Różne

finnlines transeuropa baltic sea 20100917

Kierowcy, ale także m.in. pasażerowie promów, którzy w najbliższym czasie wybierają się do Niemiec, muszą przygotować się na pewne niedogodności. Z uwagi na zbliżający się w Hamburgu szczyt G20 na niemieckie granice wróciły kontrole.

Decyzja o czasowym przywróceniu kontroli podyktowane są oczywiście względami bezpieczeństwa. Udział w szczycie najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, który będzie się odbywał w dniach 7-8 lipca, wezmą przywódcy najpotężniejszych państw.

Kontrole graniczne, podczas których trzeba posiadać przy sobie ważny paszport bądź dowód osobisty (w przypadku obywateli strefy Schengen), zostały przywrócone w tym tygodniu. Zgodnie z planem, wszystko ma wrócić do normy po 11 lipca.

O obowiązku posiadania ważnego dokumentu przypominają armatorzy oferujący przeprawy do Niemiec. Niektórzy przewoźnicy wskazują, że dowód czy paszport należy mieć przy sobie zawsze podczas podróży zagranicznej – niezależnie od tego, czy w danym momencie obowiązują jakieś dodatkowe restrykcje w czasie przekraczania granicy.

 W ostatnim czasie kontrole graniczne obowiązywały pasażerów promów nie tylko przy okazji ważnych wydarzeń. Niektóre kraje, np. Szwecja, decydowały się na wprowadzanie kontroli również ze względu na niekontrolowany przepływ imigrantów pomiędzy krajami Unii Europejskiej.

 

Źródło: PromySkat