Niclas Martensson nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line

wrz 29, 2016 | Polskie nowości

1abcsl16nceo

28 września 2016 r. nowym dyrektorem zarządzającym koncernu Stena Line został Niclas Martensson, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora spółki. Ustępujący szef Stena Line Carl-Johan Hagman będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Stena Line i dyrektora ds. żeglugi w grupie Stena AB.

 Niclas Martensson od ponad 10 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w Stena Line. Martensson pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego i zastępcy dyrektora zarządzającego Stena Line. Wcześniej przez kilka lat piastował także funkcję dyrektora linii promowej Gdynia-Karlskrona (Polska-południowa Szwecja).

 – Ta nominacja to naturalny krok w procesie rozwoju spółki. Cieszymy się, że udało nam się wyłonić nowego dyrektora zarządzającego spośród pracowników. Niclas Martensson zna firmę od podszewki i będzie w stanie skupić się na realizowaniu naszej strategii.  – powiedział Carl-Johan Hagman, ustępujący szef Stena Line.

 – Cieszę się na podjęcie tego interesującego zadania, jakim jest nasza podróż w kierunku stworzenia przedsiębiorstwa o zrównoważonym i cyfrowym rozwoju, którego nadrzędną wartością jest zadowolenie klientów. Popyt na nasze usługi transportowe, zarówno pasażerskie jak i frachtowe, stale rośnie i podlega ciągłym zmianom. Stena Line dzięki rozbudowanej sieci połączeń w Europie ma silną pozycję na rynku i jest w stanie odpowiedzieć na jego wymagania w sposób zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. – powiedział Niclas Martensson.

 

Stena Line