Nauta remontuje Podlasie

kwi 1, 2016 | Polskie nowości

1abcnauta111

Od kilku dni masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej przebywa w stoczni remontowej Nauta, gdzie przechodzi swój drugi remont pośredni. 

W pierwszych dniach pobytu jednostki w stoczni zostały wykonane prace dokowe. Obecnie statek znajduje się przy nabrzeżu, gdzie kontynuowane są prace remontowe. Zakres remontu obejmuje: prace konserwacyjno-malarskie, przegląd zaworów i steru oraz prace w ładowniach i na dźwigach. Masowiec został wybudowany w 2008 r., ma 190 m długości i ponad 28 m szerokości. Jednostka wyposażona jest w 4 dźwigi pokładowe o udźwigu 30 ton i 5 ładowni.  Podlasie może przewozić ponad 37 tysięcy ton ładunków masowych, takich jak ruda, węgiel, zboże lub nawozy. Siostrzaną jednostką Podlasia jest masowiec Pomorze, który Nauta równie miała okazję remontować w lipcu 2011 r. Podlasie należy do serii 13 statków typu handy-size, które noszą nazwy polskich krain geograficznych.

Stocznia Nauta regularnie współpracuje ze szczecińskim armatorem. Tylko w ostatnich latach wyremontowała prawie 30 statków należących do PŻM.