„Naszym Przyjaciołom z Portu Gdynia składamy najserdeczniejsze życzenia…”

wrz 12, 2012 | 90 LAT PORTU GDYNIA

jsLosy portu w Gdyni są niezwykłe i tworzą piękną kartę w historii polskiej gospodarki morskiej.  Gdy  90 lat temu zdecydowano o jego budowie,  Polakom towarzyszył entuzjazm, nadzieja i  marzenia o wielkim porcie z kwitnącą flotą handlową pod polską banderą. Po latach zaborów ta narodowa inwestycja była dowodem patriotyzmu i odpowiedzialności za losy kraju, przywracała wiarę we własne możliwości, a  szansa prowadzenia  swobodnej wymiany handlowej drogą morską dawała poczucie rodzącej się niezależności gospodarczej.
Dzisiaj Port w Gdyni to, obok Szczecina, Świnoujścia i Gdańska,  jeden z najnowocześniejszych portów w basenie Morza Bałtyckiego, to port prężnie działający, z ambicjami , otwarty na innowacje, śmiało i bez kompleksów realizujący nowe wyzwania gospodarcze. To dobry i rzetelny partner!
Naszym Przyjaciołom z Portu Gdynia – Zarządowi oraz wszystkim pracownikom – składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych lat sukcesów,  determinacji przy realizacji ambitnych planów, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu prywatnym. A zawijającym do portu statkom z całego świata  – zawsze bezpiecznej przystani…
W imieniu Zarządu i pracowników Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

Jarosław Siergiej
Prezes Zarządu