Największy pasażerski statek w Polsce. Nasze porty takiego giganta jeszcze nie widziały

cze 21, 2017 | Różne

gatwat

Do polskiego portu tak duży statek jeszcze nie wpływał. Norwegian Getaway oglądać będzie można w Gdyni 23 czerwca. Pojawi się przy tamtejszym nabrzeżu Francuskim około godziny 12.

Norwegian Getaway to statek pasażerski, którego długość wynosi 326 m. Na jego pokładzie znajdować może się 3963 pasażerów. Luksusowa jednostka przyciąga uwagę nie tylko rozmiarami, ale także charakterystycznym malowaniem.

“Norwegian Getaway wpłynie do Gdyni w ramach 9-dniowego okrężnego rejsu, który rozpoczął się w Kopenhadze. W ramach tej podróży – oprócz naszego miasta – odwiedzi Warnemunde, Tallin, St. Petersburg i Sztokholm. Cena rejsu – w zależności od kabiny – rozpoczyna się od 1449 euro za osobę (ok. 6150 zł). Statek będzie cumował w Gdyni do godz. 21. Najlepszym miejscem do jego obserwacji będzie molo koło Kapitanatu Portu” – informuje portal Dziennik Bałtycki.

Wysoka cena nie dziwi. Na pokładzie na nudę narzekać nie można. Jak pisał serwis turystyka.wp.pl:

„Zbudowany w 2014 r. w niemieckiej stoczni Meyer Werft statek, poza restauracjami i basenami, oferuje na swoim pokładzie m.in. Illusionarium – specjalną scenę, która dedykowana jest występom iluzjonistów. Na pokładzie można spróbować też szczęścia w kasynie, skorzystać z aquaparku, parku linowego czy klubu fitness”.

Statek pływa zwykle na trasach w rejonie Wysp Karaibskich. Jego portem macierzystym jest Miami. Znajduje się w nim 2014 kabin i apartamentów oraz trzydzieści różnych restauracji, oferujących smaki z całego świata.

Dotychczas największym statkiem, jaki wpłynął do polskiego portu, był Navigator of the Seas – ma 311 m długości i miejsce dla 3807 pasażerów. W piątek to się zmieni i rekord przejmie Norwegian Getaway.

 

Źródło: tech.wp.pl