Największy na świecie statek pasażerski wyszedł w morze

mar 13, 2016 | Różne

1abcnajwiekszywycieczkowiec

Mierzący 362 metry długości Harmony of the Seas właśnie przechodzi we Francji testy na morzu. Jeżeli wszystko przebiegnie bez zarzutu, już wkrótce wycieczkowy kolos będzie mógł przyjąć na pokład 8 tys. pasażerów!

Harmony of the Seas to statek klasy Oasis i jest trzecią jednostką tego typu. Poprzednie – Oasis of the Seas i Allure of the Seas – powstały w 2009 i 2010 roku i są nieco mniejsze. Tym samy HotS jest obecnie największym statkiem wycieczkowym na świcie i nie zmieni się to prawdopodobnie do roku 2018, gdy w morze wyruszy czwarty statek klasy Oasis.

HotS mierzy 362 metry długości, a jego tonaż to zawrotne 227 tys. ton! Dzięki 16 poziomom pasażerskim, statek będzie mógł zabrać w rejs nawet 8 tys. osób. Całkiem możliwe, że będzie pływał w komplecie, bowiem popularność rejsów wycieczkowych jest coraz większa.

Nic dziwnego – HotS ma na swoim pokładzie szereg atrakcji. Znajduje się na nim między innymi aqua park z 10-poziomową zjeżdżalnią. Wśród rozrywek oferowanych przez statek będą również pokazy płetwonurków. Oczywiście nie zabrakło teatrów, kin i sal balowych. Na statku jest ogromna ilość barów, a najbardziej zaskakujący z nich to ten, w którym napoje będą serwowane wyłącznie przez roboty.

Statek będzie poruszał się głównie po dwóch obszarach. Początek lata zarezerwowany jest na siedmiodniowe rejsy po Morzu śródziemnym ze stacją początkową w Barcelonie lub Rzymie. W sierpniu statek będzie pływał po Karaibach, a rejsy będą rozpoczynać się w Port Everglades na Florydzie.

 

Źródło: Onet