Największy kontenerowiec świata OOCL Hong Kong już w Gdańsku

cze 29, 2017 | Polskie nowości

2najpg

28 czerwca do głębokowodnego terminalu DCT przypłynął gigant kontenerowy należący do armatora OOCL. To największa tego typu jednostka na świecie.

OOCL Hong Kong jest najnowszym statkiem floty kontenerowej na rynku żeglugowym, który został wybudowany w Korei Południowej w 2017 r. przez Samsung Shipbuilding & Heavy Industries Company Limited. Mierzący niemal 400 m długości oraz 58,8 m szerokości kontenerowiec może zabrać na swój pokład 21 413 TEU.

Na terenie DCT największy światowy kontenerowiec został uroczyście powitany. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, armatora OOCL, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz dziennikarze.

OOCL Hong Kong będzie regularnie zawijać do Gdańska w ramach międzykontynentalnego serwisu kontenerowego łączącego Azję z Europą (serwis realizują statki armatorów tworzących konsorcjum Ocean Alliance).

W trakcie uroczystości przemówienia wygłosili m.in. Cameron Thorpe – Prezes DCT Gdańsk SA, Alina Mach – Country Manager OOCL (Poland) Ltd oraz Łukasz Greinke – Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. – To prawdziwa przyjemność i duma móc przyjąć do największego polskiego portu największy na świecie kontenerowiec. Cieszy nas, że będziemy mogli spotykać go systematycznie – mówi prezes Greinke.

Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska i wejścia na pokład największego kontenerowca świata.

 

Port Gdańsk