Największa polska firma jachtowa zwiększa zatrudnienie

lis 10, 2016 | Różne

1abcjachtsz16

Kolejnych 150 osób zatrudni największa polska firma jachtowa z Goleniowa.

Firma Technologie Tworzyw Sztucznych zwiększa produkcję, dlatego poszukuje szkutników lub osób do przyuczenia tego zawodu. Załoga już teraz liczy prawie 700 osób.

Firma buduje kadłuby i częściowo lub w całości wykończone jachty w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Rocznie produkuje około 600 jachtów – mówi Wojciech Sekulski, dyrektor personalny firmy TTS.- Około 550 pracowników produkuje łodzie żaglowe i motorowe, wykonywane techniką laminowania – informuje Sekulski.

Sukcesywnie będziemy zwiększać zatrudnienie – mówi prezes firmy Michał Pokorski. – Przez ostatnie dwa lata doszło do nas po sto osób rocznie.

Plany są takie, by teraz w zakładzie powstawało rocznie o 120 jachtów więcej. W goleniowskiej hali pracę znajdą przede wszystkim pracownicy produkcji, monterzy, stolarze, elektrycy i laminiarze. Również do przeszkolenia od podstaw.

TTS powstało w 1995 roku i jest częścią HanseGroup. Jest drugą co do wielkości firmą jachtową na świecie. Jednostki, które powstają w Goleniowie, pływają po wodach całego świata – od Niemiec, Hiszpanii, Turcji po Australię i Nową Zelandię.

 

Źródło: radioszczecin.pl