Nagroda „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015” za projekt SafeTech Atmosfera

cze 23, 2015 | Polskie nowości

1safetech

W czwartek 18.06 w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie zostały wręczone statuety laureatom „Konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015”. 

Nagrodę Diamentową zdobyła między innymi firma SafeTech Marian Hoppe Sp.j. za projekt SafeTech Atmosfera. Jest to autorski program służący do wykonywania wizualizacji i gromadzenia dokumentacji zanieczyszczeń gazowych powietrza atmosferycznego w obszarach morskich i w basenach portowych w Polsce. Służy przede wszystkim do przeprowadzania ustaleń czy nie dokonano zrzutu szkodliwych substancji gazowych ze statków lub zakładów przyportowych. Jest podstawowym narzędziem decyzyjnym pozwalającym chronić załogę przed zatruciem niebezpiecznymi gazami.

Projekt stosowany jest przede wszystkim w pracy morskich służb ratowniczych i służb wojskowych m.in. straży granicznej. System SafeTech Atmosfera jest również niezwykle istotny dla miast portowych, ponieważ pozwala ustalić potencjalne zagrożenie mieszkańców zatruciem gazami w przypadku niekorzystnych wiatrów.

Po raz pierwszy został wykorzystany przez statek m/s Kapitan Poinc – perłę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w grudniu 2013 roku. Od tej pory znacznie ułatwione jest realizowanie przez polskie służby postanowień konwencji o ochronie środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego. „Atmosfera”  to realne narzędzie, które daje możliwość zbierania materiału dowodowego przeciwko sprawcom zanieczyszczenia  środowiska.

„Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015” to trzecia edycja konkursu, który wyłania i nagradza nowatorskie produkty i usługi o najwyższej jakości, zgłoszone do oceny przez firmy prowadzące działalność i zarejestrowane na terytorium Polski. Zgłaszane do konkursu produkty, technologie i usługi spełniały kryteria potencjalnych zastosowań w służbach mundurowych Państwa w obszarze szeroko pojmowanego bezpieczeństwa zbiorowego.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii RP, pana ministra Stanisława Kozieja. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych z Bydgoszczy.

SafeTech Marian Hoppe Sp. j. to trójmiejska firma zajmująca się doradztwem, wyposażaniem i szkoleniami w dziedzinie bezpieczeństwa załóg m.in. dla służb komunalnych i mundurowych, głównie dla straży pożarnej oraz dla firm petrochemicznych.