Nadużycia w stoczni Gryfia i milionowe szkody? Jest śledztwo prokuratury

sty 11, 2016 | Polskie nowości

1aBc gryfia 06

Półtora miliona złotych miała stracić Morska Stocznia Remontowa Gryfia na złych decyzjach zarządu spółki.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

– Zostało wszczęte śledztwo dotyczące nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez zarząd Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. W okresie od czerwca 2013 roku do października 2015 roku osoby te wyrządziły spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w wysokości co najmniej 1,5 mln złotych – mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Szczegółów postępowania nie chce zdradzić.

Zawiadomienie i dokumenty w tej sprawie złożył w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.

– W moim przekonaniu tam było bardzo dużo zastrzeżeń, także co do gospodarki finansowej czy jeśli chodzi o pozyskiwanie zleceń z zewnątrz. Tu szukałbym źródeł. Proszę jednak o to pytać prokuraturę, bo ja nie widziałem dokumentów złożonych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w prokuraturze po wstępnej kontroli – dodał Zaremba.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia przynosi straty. W piątek na naszej antenie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powiedział, że stocznia straciła płynność finansową. Politycy zapewniają jednak, że spółka będzie dalej działać.

 

Źródło: radioszczecin.pl