Mucha: Prywatyzację PŻB trzeba zatrzymać

sty 30, 2015 | PŻB

1pzbPiS alarmowało, ale nikt nie chciał słuchać. Dziś wszyscy są zgodni, że prywatyzację PŻB trzeba zatrzymać – mówił w „Rozmowach pod krawatem” radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Paweł Mucha.

Na ostatniej sesji zarówno koalicja PO-PSL jak i opozycja z PiS i SLD zgodnie przegłosowała apel do rządu, o wstrzymanie prywatyzacji kołobrzeskiego armatora.

Paweł Mucha to kolejny gość w naszym studiu, który podkreśla, że jedynym partnerem dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej może być lokalny szczeciński armator czyli PŻM. To głos zarówno wicemarszałka województwa z PSL Jarosława Rzepy, związkowców i załogi – o czym mówili w programie „Radio Szczecin na wieczór”. W czwartek Paweł Mucha z PiS nie krył, że prywatyzacja to zagrożenie.

– To zagrożenie przejęcia pewnego rynku przez podmioty zewnętrzne, kiedy nie mamy żadnej gwarancji, że siedziba tej spółki będzie dalej w województwie czy nawet w Polsce. Z drugiej strony mamy naszą polski Polską Żeglugę Morską, która ma bardzo mocną pozycję w tej branży, a zachowujemy się absolutnie nieracjonalnie – mówię o Ministerstwie Skarbu Państwa. Mam trochę wrażenie, że minister dostaje polecenie – na poziomie rządowym – trzeba szukać źródeł przychodów, trzeba sprzedać co się da – mówi Paweł Mucha.

Ministerstwo finansów do drugiej tury rozmów o sprzedaży PŻB dopuściło armatorów z Niemiec, Finlandii i Włoch, a przepadła oferta Polskiej Żeglugi Morskiej. To siódma próba prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Źródło: radioszczecin.pl