Morskie wsparcie dla terenów rybackich Pomorza Zachodniego

gru 31, 2018 | Polskie nowości

rzepa urzad umowa dofinansowanie

Ponad milion złotych na rozwój obszarów rybackich trafi tym razem do 4 beneficjentów. Dzięki wsparciu z PO RYBY rozwiną oni swoje działalności gospodarcze m.in. tworząc nowe miejsca pracy, poszerzając oferty noclegowe czy oferując nowe usługi transportowe. Umowy podpisał w Szczecinie 20 grudnia 2018 r. wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

W Mielnie turyści będą mogli korzystać z nowych miejsc noclegowych. Do dyspozycji wypoczywających zostanie oddany budynek posiadający 3 apartamenty i jeden pokój. Oprócz noclegu właściciel oferować będzie także pokazy wędzenia ryb, podczas których uczestnicy dowiedzą się o tradycjach rybackich, metodach połowów czy o sposobach przygotowania potraw regionalnych. Dotacja przyczyni się do rozwoju firmy Marcina Sędzika na terenie Białogardu. Zakup ciągnika i naczepy umożliwi świadczenie usług transportowych.

Swoją ofertę zróżnicuje firma z gminy Marianowo. Nowy specjalistyczny samochód z zabudową izotermiczną pozwoli na pominięcie pośredników w drodze do sprzedaży i transportu produktów rybactwa.

W tym dniu umowę podpisała także Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński”. Gwarantuje ona finansowe wsparcie na funkcjonowanie tej LGR w 2019 r. Dofinansowanie pokryje koszty związane m.in. z utrzymaniem biura, z organizacją naborów w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” oraz z przeprowadzeniem szkoleń dla pracowników biura LGR.

Łączne dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 dla w.w. projektów to blisko 1 mln zł, a całkowity ich koszt to ok. 2 mln zł.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego