Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu działa i zaprasza

gru 11, 2012 | Akademia Morska Szczecin

kolobrzegMorski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu Akademii Morskiej w Szczecinie rozpoczął swoją działalność i od razu ogłasza rekrutację na bezpłatne szkolenia żeglarskie. Udział w nich mogą wziąć osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę  z żeglarstwem oraz te, które zamierzają już samodzielnie czarterować jacht morski.

Szkolenia skierowane są do pracowników mikro i małych przedsiębiorstw branży turystycznej z województwa zachodniopomorskiego: Szkolenie praktyczne na morzu „QUALIFIED CREW” to podstawowy kurs dla osób zaczynających żeglowanie, kończący się egzaminem, natomiast Szkolenie praktyczne na morzu „INSHORE SKIPPER” przygotowuje do samodzielnego czarterowania jachtu morskiego, obejmuje wykłady teoretyczne (styczeń, luty 2013) oraz 100 h praktyki na morzu (marzec-maj 2013), również kończy się egzaminem oraz wydaniem międzynarodowego certyfikatu Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich ISSA Poland. Zajęcia praktyczne prowadzone będą na jachcie żaglowym. Szkolenia przygotowane zostały w ramach projektu „Promowanie świadomości ekologicznej poprzez ekoturystykę żeglarską”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a realizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie. Potrwa do końca lipca przyszłego roku.

Więcej informacji na http://zeglarz.am.szczecin.pl oraz http://mosk.am.szczecin.pl

Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu został powołany przez Senat Uczelni Akademii Morskiej w Szczecinie 1.04.2012 roku. Jego zadaniem jest prowadzenie szkoleń i kursów związanych z żeglarstwem, sportami motorowodnymi, turystyką, rozwojem osobistym, finansami i rachunkowością, informatyką oraz szkoleń językowych (angielski, niemiecki). Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i sale dydaktyczne, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów.