„Metraco” w Porcie Szczecin

kw. 17, 2012 | KGHM "Metraco"

Metraco29 maja br. czeka nas kolejne ważne wydarzenie w Porcie Szczecin. Na terenach administrowanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S. A. zostanie uruchomiony przez spółkę KGHM „Metraco” S.A – Terminal Kwasu Siarkowego.

KGHM Metraco S.A. jest wyspecjalizowaną firmą handlową, założoną w 1991 roku. Spółka należy do grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Najważniejszym celem działania spółki jest kompleksowa i sprawna obsługa KGHM Polska Miedź S.A., w zakresie określonych surowców i produktów zapewniających ciągłość procesu technologicznego KGHM, w oparciu o własną działalność logistyczno – spedycyjną. Cel ten realizowany jest min. poprzez sprzedaż kwasu siarkowego, soli i ołowiu rafinowanego oraz zakup ługu posulfitowego i złomu miedzi.

KGHM Metraco jest w chwili obecnej największym odbiorcą złomu miedzi w Polsce oraz znaczącym na rynku krajowym dostawcą soli przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg. Sprzedaje również selen techniczny, siarczany miedzi i niklu, ołów rafinowany, katody miedziane, walcówkę i inne półprodukty. W wyniku ciągłego podnoszenia standardów funkcjonowania firmy oraz intensywnych działań rynkowych, w roku 2010 obroty handlowe spółki przekroczyły 2,5 mld zł.

Ważnym i perspektywicznym rynkiem dla KGHM Metraco jest rynek transportowy. Łączna masa towarowa przewożona przez Spółkę to ponad milion ton różnych towarów rocznie. (bt)