Maszt „Maciejewicza” ma wrócić na dawne miejsce – zadecydował prezydent

maj 6, 2014 | Szczecin

1masztTaką decyzję podjął prezydent miasta podczas narady ze swoimi zastępcami.

„Złoty Szlak” ma być przedłużony w stronę Odry, a maszt statku Kapitan Konstanty Maciejewicz ma stanąć na tym szlaku, czyli w miejscu poprzedniej lokalizacji.

W tej chwili trwają rozmowy z Muzeum Narodowym, które jest właścicielem masztu.

– Osoby reprezentujące środowisko bezpośrednio zaangażowane w realizację idei powrotu masztu w miejsce dotychczasowej lokalizacji prowadzą obecnie uzgodnienia z dyrektorem Muzeum Narodowego na temat przygotowania i realizacji ponownego ustawienia masztu – informuje Piotr Mync, zastępca prezydenta Szczecina.

W bezpośrednim sąsiedztwie masztu ustawiona zostanie także informacja opisująca pomnik w trzech językach, zgodna ze standardem Systemu Informacji Miejskiej (SIM) Miasta Szczecin. Maszt będzie elementem głównego ciągu spacerowego zwanego zwyczajowo „Złotym Szlakiem”.

– Jednocześnie informuję, że teren dotychczasowej i planowanej lokalizacji Masztu statku „Kapitan Konstanty Maciejewicz” nie był przedmiotem dzierżawy i nie jest dzierżawiony przez żaden podmiot – wyjaśnia Piotr Mync.

W chwili obecnej trwają również prace projektowe, których celem jest istotna przebudowa układu komunikacyjnego w obszarze Starego Miasta.

Źródło: gs24.pl