Majówka z m/v MSC Lirica

kw. 30, 2012 | Port Szczecin

MSCLirica2Wycieczkowiec m/v MSC Lirica, zawijając do Świnoujścia 2 maja 2012 r., rozpocznie tegoroczny sezon wycieczkowców pełnomorskich. Jednostka mierzy ponad 251 m długości – będzie to największy cruiser, jaki kiedykolwiek gościł w naszym kompleksie portowym Szczecin-Świnoujście. Jednostka może pomieścić 2200 pasażerów oraz 700 osób załogi. W Świnoujściu przeważać będą pasażerowie narodowości niemieckiej. M/v MSC Lirica spodziewany jest o godzinie 10:00 na nb. Władysława IV; w porcie jednostka pozostanie 8 godzin. W sezonie 2012 porty w Szczecinie i Świnoujściu odnotują łącznie 6 zawinięć wycieczkowców pełnomorskich. Oprócz m/v MSC Lirica będziemy gościć: m/v Amadea (28 czerwca), m/v Discovery (9 lipca oraz 14 września), m/v Albatros (31 lipca), m/v Delphin (15 sierpnia). Dzięki dogodnemu połączeniu śródlądowymi drogami wodnymi z zachodnią Europą, Szczecin od wielu lat jest stałym punktem wizyt śródlądowych wycieczkowców. W  tym sezonie, od marca do października, awizowanych jest 84 zawinięć tego typu. Będą to jednostki pod banderą szwajcarską, niemiecką i francuską. W tym roku Szczecin i Świnoujście odwiedzą: m/s Frederic Chopin, m/s Johannes Brahms, m/s Katharina von Bora, m/s Mona Lisa, m/s Sans Souci, m/s Excellence Coral, m/s Victor Hugo, m/s Saxonia oraz m/s Princess.

Dzięki przyjaznej atmosferze na statku i doskonałej obsłudze MSC Lirica porównywany jest z najlepszymi włoskimi hotelami. Goście przez 24 godziny mają do swojej dyspozycji stewarda, który zadba o każdy detal zamówienia. Włoska życzliwość i gościnność sprawią, że każdy rejs będzie wspominany z nostalgią. MSC Lirica jest dumą i radością dla twórców dbających o markę i o wszechobecność włoskiego stylu. Elegancka restauracja, angielski pub czy klub z muzyką na żywo będą idealnym miejscem na spotkania w gronie przyjaciół. Górne pokłady zapraszają gości na zabawę w promieniach słońca, oferując dla ochłody baseny, jacuzzi i przyjemny powiew morskiego wiatru. Wyśmienite posiłki, niezwykłe przedstawienia w teatrze czy próba szczęścia w kasynie sprawią, że każdy wieczór będzie inny od poprzedniego.

Źródło: ZMPSiŚ S.A.

MCS Lirica

Główne atrakcje na statku: restauracje , bary, pizzeria, grill, mini golf, 2 baseny, basen dla dzieci, jacuzzi, teatr, kasyno, salon gier karcianych, trasa do joggingu, klub dla dzieci, salon gier video, salon piękności centrum fitness (sauna, solarium), kafejka internetowa, biblioteka, sklepy wolnocłowe i butiki Na statku MSC Lirica są 4 rodzaje kabin:   Suites with Balcony – to apartamenty z balkonami o metrażu 23,20 m2. Składają się z sypialni z podwójnym łóżkiem i części wypoczynkowej. Ponadto w apartamencie mieści się przestronna szafa, sejf, mini bar, telewizor, radio i telefon. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, wannę, WC oraz suszarkę do włosów. Pomieszczenia są klimatyzowane. W kabinie możliwe jest podłączenie do internetu za dodatkową opłatą.

Family Suites Without Balcony – są to luksusowe apartamenty o metrażu 22 m2. Składają się z dwóch osobnych pokoi (jeden z myślą o dzieciach). W kabinach mieści się telewizor, radio, telefon, sejf, oraz mini bar. Łazienki wyposażone są w umywalkę, prysznic, WC oraz suszarkę do włosów. Pomieszczenia są klimatyzowane. Outside Cabins – to kabiny zewnętrzne wielkości 13 m2. Wyposażone są w dwa pojedyncze łóżka, które na życzenie klientów mogą zostać połączone w jedno duże. W kabinach mieści się telewizor, telefon, radio, sejf, oraz mini bar. Łazienki wyposażone są w umywalkę, prysznic, WC oraz suszarkę do włosów. Pomieszczenia są klimatyzowane. Inside Cabins – to kabiny wewnętrzne wielkości 13 m2. Wyposażone są w dwa pojedyncze łóżka, które na życzenie klientów mogą zostać połączone w jedno duże. W kabinach mieści się telewizor, telefon, radio, sejf, oraz mini bar. Łazienki wyposażone są w umywalkę, prysznic, WC oraz suszarkę do włosów. Pomieszczenia są klimatyzowane