Maersk Line uhonorowany…

maj 25, 2012 | Maersk

DCT1Działalność firmy Maersk Line, światowego lidera transportu morskiego, została doceniona przez władze Gdańska i Pomorza. Wyróżnienie przyznano między innymi za włączenie Gdańska do bezpośredniego serwisu łączącego Europę z Azją.

Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja, Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Danii zorganizowała wyjątkowe obchody, w których udział wzięli przedsiębiorcy, przedstawiciele duńskich organizacji i reprezentanci lokalnych władz. Kluczowe znaczenie dla Maersk Line miała wizyta Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Gdańska i przedstawicieli Ambasady RP w siedzibie firmy, w centrum Kopenhagi. Podczas  spotkania goście wyrazili uznanie dla zaangażowania Maersk Line w rozwój regionu Pomorza i miasta Gdańska. Podczas uroczystej kolacji, która miała miejsce tego samego dnia, duński koncern został oficjalnie uhonorowany za włączenie Gdańska do bezpośredniego serwisu z Dalekiego Wschodu, co uznano za jeden z kluczowych czynników sprzyjających rozwojowi miasta i regionu. Doceniono również uczynienie z gdańskiego portu logistycznej bramy Polski i regionu Bałtyku. Pamiątkowy medal, dyplom oraz grafikę przedstawiającą panoramę Gdańska w imieniu Maersk Line odebrał Karsten Kildahl, szef regionu Europu Północnej.

Wyróżnienie ze strony lokalnych władz jest dla nas wyjątkowo ważne. Podobnie jak w przypadku Klientów, którzy doceniają jakość naszych usług, nagrody od władz lokalnych są dowodem pozytywnego wpływu działalności Maersk Line w regionie Morza Bałtyckiego na rozwój regionu i miasta, z którymi jesteśmy związani od lat. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie w rozwój polskiej gospodarki zostało zauważone i uhonorowane – podsumował Karsten Kildahl.

W trakcie obchodów, w Kopenhadze odbyło się również specjalne seminarium – Maersk Workshop. Tematem spotkania była sytuacja branży TSL w kontekście regionu Pomorza. W warsztatach poprowadzonych przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego InvestGDA udział wzięli przedstawiciele firmy Maersk Line i DCT Gdańsk. Przedmiotem rozmów była nie tylko analiza obecnej sytuacji, ale również próba znalezienia rozwiązań optymalizujących i usprawniających w przyszłości transport morski w regionie.

Dla Maersk Line wyróżnienie w Kopenhadze to już 4 nagroda w ciągu ostatniego roku. Firma została wcześniej wyróżniona między innymi przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej oraz magazyn Baltic Transport Journal.

Agnieszka Karpińska