Maersk Drilling otwiera biuro w Gdańsku

lip 1, 2019 | Polskie nowości

Maersk Venturer 1

Maersk Drilling, światowy lider świadczący usługi w zakresie odwiertów głębinowych otwiera biuro w Gdańsku. Nowe centrum odegra kluczową rolę w dostarczaniu usług i rozwiązań biznesowych dla globalnej działalności Maersk Drilling. 

Maersk Drilling to skandynawska firma działająca na rynku ropy i gazu świadcząca  usługi wiertnicze dla firm naftowych na całym świecie. Jej zaawansowana technologicznie flota składająca się z 23 platform wiertniczych należy do najmłodszych w branży, zapewniając tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Firma zatrudnia ponad 2850 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie inżynierii morskiej i przybrzeżnej, opierając swoje usługi na 40-letnim doświadczeniu w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych na świecie.

Aby utrzymać konkurencyjną pozycję na rynku globalnym, Maersk Drilling stale poszukuje sposobów na doskonalenie i uelastycznienie swojej działalności i procesów. Otwarcie nowego biura firmy w Gdańsku będzie wspierać te wysiłki.

„Potrzebujemy silnego wsparcia dla naszych globalnych działań. Gdańsk został wybrany ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry. Ponadto, dzięki swojemu położeniu, które zapewnia bardzo dobre możliwości komunikacyjne, Gdańsk będzie zapewniał wsparcie kilku innym lokalizacjom firmy” – mówi Mikael Fredsted, dyrektor zarządzający Maersk Drilling Gdańsk.  

 „Nowe biuro będzie obsługiwać działalność całej korporacji w zakresie administracji i koordynacji procesów HR, łańcucha dostaw, a także usług IT. Specjalistów z tych właśnie obszarów będziemy rekrutować w Gdańsku -dodaje Fredsted. 

Wybór Gdańska jako ostatecznej lokalizacji dla nowego centrum Maersk Drilling, był wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania.

„Wspaniale jest powitać kolejną globalną markę, która planuje zatrudnić wielu wysoko wykwalifikowanych i wykształconych mieszkańców regionu. Jesteśmy dumni, że ta znana na całym świecie firma będzie teraz kojarzona z Gdańskiem i Pomorzem również w zakresie lokalnego Sektora Usług dla biznesu” – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. 

 

arp.gda.pl