Łódź ratunkowa na regaty

lut 7, 2013 | Szczecin

1logotallshipRuszył przetarg na zakup nowoczesnej łodzi ratunkowej, która będzie wykorzystywana między innymi podczas finału Regat The Tall Ship Races w Szczecinie.

Łódź będzie wyposażona w wysokiej klasy sprzęt nawigacyjny i GPS Jednostka ma mieć nie mniej niż 2,5 metra szerokości i 8 metrów długości, w tym długi przeciwpoślizgowy pokład ratowniczy (minimum 2 metry dł.), który w razie akcji ratowniczej czy wypadku na wodzie będzie umożliwiał zabranie poszkodowanych w pozycji leżącej. Zdecydowano się także na silnik zaburtowy, dzięki czemu również będzie więcej miejsca na łodzi. Silnik ma być dwusuwowy, co pozwoli na lepszą skuteczność, szybkie uruchomienie łodzi i wyruszenie na akcję.

Łódź będzie wykorzystywana przez referat wodny straży miejskiej, do którego zadań należą między innymi interwencje i patrolowanie akwenów wodnych leżących w obrębie administracyjnym Szczecina. Jednostka pierwszy poważny test przejdzie podczas tegorocznego finału Zlotu Wielkich Żaglowców. Zakup łodzi jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu firm ubezpieczeniowych.

Szczegóły dotyczące przetargu są dostępne na biuletynie informacji publicznej straży miejskiej:
http://www.bip.sm.szczecin.pl/BIPSM/chapter_86014.asp?soid=9E2B203346CF4C44B249776550169C9D
Termin składnia ofert mija 15 lutego br. wybrany w przetargu wykonawca będzie miał czas do końca maja na dostarczenie łodzi. Jednostka będzie objęta gwarancją: kadłub pięcioletnią, pozostałe elementy dwuletnią.

Tomasz Klek