Lesław Hnat także prezesem Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu

sie 10, 2012 | Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A.

leslawhnatW piątek 10 sierpnia 2012 r. w Świnoujściu odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu.  
Rada Nadzorcza odwołała z zajmowanego stanowiska Jacka Szafrańskiego – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego  MSR S.A. powierzając mu jednocześnie obowiązki Wiceprezesa Zarządu Spółki.
Rada Nadzorcza odwołała ze stanowiska Marka Różalskiego – Wiceprezesa Zarządu MSR S.A.
Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Lesław Hnat. Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu tworzą obecnie:
1.  Lesław Hnat – Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny
2. Jacek Szafrański – Wiceprezes Zarządu
Lesław Hnat pełni równocześnie funkcję Prezesa Zarządu w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. (Rada Nadzorcza „Gryfii” powołała go na to stanowisko 9 sierpnia 2012 r.)
Lesław HNAT
Od kwietnia 2012 r. Członek Zarządu – Dyrektor Finansowy Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A.  Do jego obowiązków należało m.in. opracowanie i przygotowanie do wdrożenia programu restrukturyzacji Spółki.
Specjalista w zakresie rachunkowości, finansów i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Przed rozpoczęciem pracy w SSR „Gryfia” S.A.  pełnił funkcję Prezesa Zarządu ZASTAL S.A. w Zielonej Górze – spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wdrożony przez niego program restrukturyzacji grupy kapitałowej doprowadził do znacznej poprawy wyników finansowych spółki. Wcześniej pracował m.in. w spółkach: RUCH S.A. w Warszawie i Wrocławiu, Fob-Daim Sp. z o.o. w Zawierciu, Fabryka Armatur Głuchołazy S.A., Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Oleśnicy i Lubaniu.
Ma 42 lata. Żonaty, ojciec dwójki dzieci

Rafał Jesswein