Lesław Hnat nowym prezesem stoczni „Gryfia”

sie 9, 2012 | SSR "Gryfia"

leslawhnatW czwartek 9 sierpnia 2012 r. w Szczecinie odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. w Szczecinie.

Rada Nadzorcza SSR przyjęła rezygnację Pana Patryka Michalaka z funkcji Prezesa Zarządu Szczecińskiej Stoczni Remontowej. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Pan Lesław Hnat, dotychczasowy Członek Zarządu –  Dyrektor Finansowy SSR „Gryfia” S.A. W skład Zarządu SSR „Gryfia” S.A. wchodzą:

1.      Lesław Hnat – Prezes Zarządu
2.      Tomasz Łozowski – Członek Zarządu

Lesław HNAT

Od kwietnia 2012 r. Członek Zarządu – Dyrektor Finansowy Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A.  Do jego obowiązków należało m.in. opracowanie i przygotowanie do wdrożenia programu restrukturyzacji Spółki. Specjalista w zakresie rachunkowości, finansów i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Przed rozpoczęciem pracy w SSR „Gryfia” S.A. pełnił funkcję Prezesa Zarządu ZASTAL S.A. w Zielonej Górze – spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wdrożony przez niego program restrukturyzacji grupy kapitałowej doprowadził do znacznej poprawy wyników finansowych spółki. Wcześniej pracował m.in. w spółkach: RUCH S.A. w Warszawie i Wrocławiu, Fob-Daim Sp. z o.o. w Zawierciu, Fabryka Armatur Głuchołazy S.A., Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Oleśnicy i Lubaniu.
Ma 42 lata. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.

R.J./bt