Łasztownia zaprasza w niedzielę godz.12.00

wrz 28, 2012 | CSL

007Na wschodnim brzegu Odry, naprzeciw niedawno odbudowanej szczecińskiej tarówki, w sąsiedztwie historycznego gmachu Urzędu Celnego trwa zaawansowana budowa nowoczesnego biurowca Lastadia Office. Lastadia, to łacińska nazwa dzisiejszej łasztowi, rozległej wyspy, ongiś serca portowego Szczecina. Budowany tam biurowiec, to nie jedyna inwestycja służąca przywracaniu do życia terenów, które mają szansę wkrótce ponownie stać się bardzo atrakcyjnym centrum miejskim. Taką funkcję zapowiada im zresztą uchwalony przed dwoma laty Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.
Opodal, na Wyspie Grodzkiej oddzielonej od Łasztowni rzeką Duńczycą, rozpoczęła się już budowa nowoczesnej mariny. Prawdopodobnie w przyszłym roku, podczas finału The Tall Ships Races 2013 w tej marinie, dobrze skomunikowanej z Łasztownią, zacumują pierwsze goszczące w Szczecinie jachty różnych bander.
Biurowiec i marina to dopiero pierwsze zwiastuny gospodarczego odradzania się terenów nad Odrą i Duńczycą. Taką perspektywę dostrzegła już firma CSL Internationale Spedition Spółka z o.o., która nabyła jeden z oczekujących na przyszłego gospodarza budynków wchodzących w skład byłej rzeżni miejskiej.
Jak zapewnia CSL, położony nad Duńczycą dwukondygnacyjny secesyjny budynek, po odrestaurowaniu, stanie się nie tylko siedzibą tej firmy, lecz także ważnym przyportowym centrum społeczno-kulturalno-biznesowym z zapleczem gastronomicznym.
Na przyszłych gospodarzy czekają także inne obiekty byłej rzeżni oraz obok położone różne atrakcyjne parcele i budynki. Obecny ich administrator i właściciel – Port Rybacki Gryf chętnie pozbędzie się niewykorzystywanych składników przejętego przed laty majątku.
Okazją do ich obejrzenia, poznania ciekawej historii, a przede wszystkim do zapoznania się z wyjątkowo atrakcyjną ofertą będzie specjalnie w tym celu zorganizowane spotkanie, w trakcie którego Zarząd  Portu Rybackiego Gryf zaprezentuje m.in. dokumentację przetargową oferowanych obiektów Starej Rzeźni, a firma CSL Internationale Spedition wizualizację remontu byłej obory oraz podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z tą inwestycją.
Aktywne uczestnictwo w spotkaniu zadeklarowali także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz szeregu instytucji i organizacji kulturalnych oraz naukowych żywotnie zainteresowanych przeszłością oraz przyszłością odradzającej się Łasztowni. Ponadto przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek.
Stara Rzeźnia – zaprasza
Spotkanie odbędzie się  w niedzielę, 30 września br w godzinach 12,00 do 18,00 na terenie Portu Rybackiego Gryf. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców wraz z rodzinami serdecznie zaprasza na nie Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego “Port Rybacki Gryf” Sp. z o.o. oraz społeczność skupiona w “Mojej Łasztowni”.