KOPENHAGA W 1 DZIEŃ

maj 5, 2014 | Unity Line

1morzenastroneTegoroczną majówkę mieliśmy zaszczyt spędzić na promach pasażerskich spółki Unity Line Limited, która jest jedną  z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych.

Jako największy przewoźnik w segmencie cargo Unity Line obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz ponad 60% rynku transportu samochodów ciężarowych. Promy Unity Line goszczą rocznie około 310.000 pasażerów i ponad 220.000 kierowców ciężarówek.

Prom  Polonia , który uważany jest  za wizytówkę Unity Line już w przyszłym roku będzie świętował swój jubileusz.  Odkąd jednostka została oddana do eksploatacji w  1995 roku mija 20 lat.  Obok promu Polonia w zarządzie Unity Line pozostaje jeszcze prom Skania oraz promy: Gryf, Wolin, Galileusz, Jan Śniadecki  i Kopernik.

W 2013 roku Unity Line odnotowało wzrost zainteresowania wycieczkami autokarowymi do Skandynawii – liczba sprzedanych ofert w stosunku do 2012 roku wzrosła o 30%. W Szwecji  natomiast wzrosło zainteresowanie pakietowymi  ofertami grupowymi. . W roku 2013 ilość sprzedanych ofert grupowych wzrosła w stosunku do roku 2012 o 32%.

Wśród propozycji zorganizowanych wyjazdów do Skandynawii znajdziemy cieszącą się niesłabnącą popularnością wycieczkę „Kopenhaga w jeden dzień” z aż siedmioma terminami do wyboru (od lipca do października). Koszt wycieczki dla jednej osoby to 624 zł.  Nowością w ofercie jest natomiast zwiedzanie szwedzkiego miasteczka Ystad śladami słynnego komisarza Kurta Wallandera. Najmłodszych globtroterów na pewno ucieszy wyprawa do Parku Rozrywki Bakken, a miłośników motoryzacji wizyta w Muzeum Volvo w Göteborgu.

Więcej informacji o skandynawskich wycieczkach znajdziemy na stronie: http://www.skandynawskiewakacje.pl/category/wycieczki/  

Skandynawię najlepiej zwiedza się na rowerze. Doskonale przygotowane i oznaczone szlaki rowerowe prowadzą przez urokliwe wybrzeże południowej Szwecji, dzięki czemu mamy możliwość odkrywania1nastronekopenhaga malowniczych miasteczek portowych i delektowania się pięknem skandynawskiej przyrody.

Unity Line przygotowała więc specjalną ofertę dla miłośników rowerowych wycieczek. Za przejazd z rowerem w dwie strony nocnymi promami, z miejscem w kabinie i śniadaniem na obu promach zapłacimy jedynie 192 zł. Oferta ważna jest w dwa majowe weekendy.

My jesteśmy zachwyceni urokiem Skandynawii a sama Kopenhaga urzekła nas swoim bajkowym klimatem.  Zapraszamy do obejrzenia naszej małej galerii zdjęć, które w pewnym stopniu oddają, jak wyjątkowe było to przeżycie.

MiO

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ