Kontener z jeżdżącymi kolejkami w Parku Rady Europy – zaprasza Bałtycki Terminal Kontenerowy

sie 1, 2012 | Bałtycki Terminal Konterenowy

makietaBałtycki Terminal Kontenerowy postawił w Parku Rady Europy, naprzeciwko Teatru Muzycznego w Gdyni, kontener z zainstalowaną w środku makietą z elektrycznymi kolejkami, symbolizującą europejski korytarz transportowy Bałtyk-Adriatyk (Gdynia – Rijeka). Pomarańczowy, 20-stopowy kontener promuje transport morski i kolejowy, a szczególnie transport towarów między Skandynawią, Europą Południową i Afryką Północną przez Polskę. Instalację i jeżdżące pociągi można oglądać od dzisiaj do końca sierpnia w godzinach 10-12 oraz 17-19.

Makieta symbolizuje korytarz transportowy, a także stale rozwijający się transport intermodalny, promowany przez Unię Europejską. Jest on kontynuacją szlaku bursztynowego, będącego od czasów rzymskich najkrótszą drogą transportową dla towarów przewożonych między ziemiami nadbałtyckimi i rejonem Morza Śródziemnego. W kontenerze można zobaczyć makietę szlaku z kolejkami, statkami, portami, suwnicami i sprzętem przeładunkowym.

Jesteśmy przekonani, że kontener i makieta przyczynią się nie tylko do promocji korytarza
i transportu intermodalnego, ale również wzbogacą obfitujący w atrakcje sezon wakacyjny
w Gdyni. Kolejka z całą pewnością zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i dorosłych, u których wzbudzi sympatyczne wspomnienia.

Kontener mieli już okazję oglądać mieszkańcy Katowic i uczestnicy IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którzy z entuzjazmem odebrali przedsięwzięcie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

Zapraszamy do Parku Rady Europy w godzinach 10-12 oraz 17-19!

BTK