Koniec sezonu statków pasażerskich w Porcie Gdynia

wrz 7, 2017 | Polskie nowości

1708131

6 września br. , zawinięcie  m/v „Costa Pacifica” zakończy tegoroczny sezon statków pasażerskich, zainaugurowany 14 maja br. wizytą m/v  MSC „Magnifica”. 

Od maja do września 2017 roku pasażerskie cruisery odwiedziły Gdynię  42 razy, przewożąc 90- tysięcy  pasażerów na swoich pokładach. Wielkim wydarzeniem tegorocznego sezonu statków pasażerskich w gdyńskim porcie była wizyta w czerwcu br. jednego z największych wycieczkowców świata – m/v „Norwegian Getaway” – jednostki o długości 325 metrów ( GT 145.655), która przypłynęła z prawie czterema tysiącami pasażerów. Tym samym  m/v „Norwegian Getaway” pobił dotychczasowy  historyczny rekord, pod względem pojemność brutto cruisera, który należał do cumującego w Porcie Gdynia w 2007 roku m/v „Navigator of the Seas”( GT 139.570). Natomiast – biorąc pod uwagę długość kadłuba- poprzedni rekord należał do m/v „Celebrity Eclipse” – 317 metrów długości.  Tak więc m/v „Norwegian Getaway” ustanowił – po dziesięciu latach – super rekord w historii obsługi cruiserów w Porcie Gdynia .

– Port Gdynia od wielu lat jest znanym i uznanym polskim portem pasażerskim- podkreśla Adam Meller, prezes zarządu Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Cóż, pasażerskie cruisery to wspaniała promocja zarówno portu jak i miasta oraz Pomorza i Polski. Dlatego już dzisiaj zapraszamy do Portu Gdynia statki pasażerskie, które z wielką satysfakcja będziemy gościć w roku 2018….

Port Gdynia