Kongres Morski w Parlamencie Europejskim

gru 7, 2015 | Polskie nowości

1abcparlament

2 grudnia w sercu Unii Europejskiej odbyło się spotkanie poświęcone Międzynarodowego Kongresowi Morskiemu organizowanemu od 4 lat wspólnie przez Północną Izbę Gospodarczą i Polską Żeglugę Morską.

Uczestnikami spotkania byli m.in. europarlamentarzyści: Jerzy Buzek, Dariusz Rosati, Jarosław Wałęsa, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz reprezentanci Fundacji Kongres Morski – Paweł Szynkaruk, Dyrektor Naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej, Dariusz Więcaszek, Prezes Północnej Izby Gospodarczej oraz Jerzy Lewandowski, Sekretarz Generalny Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe osiągnięcia Kongresu, przekazano na ręce europarlamentarzystów Wnioski i Postulaty z 3. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, zapowiedziano również plany programowe 4. Kongresu, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 roku.

Zarówno polscy jak i zagraniczni europarlamentarzyści goszczący na spotkaniu zapewnili o swoim poparciu dla idei Kongresu, który chcą wspólnie z jego twórcami rozwijać i promować w całej Europie.

 

Międzynarodowy Kongres Morski