Konferencja TSR 2013

cze 25, 2013 | Szczecin

1konftsrW Warszawie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca The Tall Ships Races 2013. Zlot Wielkich Żaglowców już niebawem, a promocja wydarzenia staje się coraz bardziej intensywna.

W konferencji uczestniczyli:

– Piotr Krzystek prezydent Szczecina,
– Piotr Kulczycki, prezes Fundacji STS Fryderyk Chopin i armator żaglowca – zwycięzcy regat TSR 2012,
– Tomasz „Ostry” Ostrowski, kapitan Fryderyka Chopina,
– Jerzy Raducha z Wydziału Kultury UM,
– Leopold Korytkowski z MTS,
– Edyta Turkiewicz z Banku PKO BP,
– Marcin Bachara, dyrektor ds. marketingu Promotor United Entertainment
oraz licznie przybyli dziennikarze z ogólnopolskich redakcji.

Głównym celem konferencji była promocja TSR 2013 i zachęcenie do przyjazdu do Szczecina. Prezydent Krzystek opowiadał o tradycjach żeglarskich i walorach miasta, którego 60% powierzchni zajmuje natura: woda, lasy i parki. Obiecał, że tegoroczna edycja zlotu żaglowców będzie lepsza niż edycja z 2007 roku. Zdradził też, że budżet imprezy wynosi 20 milinów złotych. A Tomasz „Ostry” Ostrowski – kapitan szczecińskiego żaglowca „Fryderyk Chopin” – obiecał, że… żaglowiec wygra również i w tym roku. W żeglarski klimat wprawił wszystkich występ zespołu „Zejman i Garkumpel”, a także gawęda Roberta Moskwy, który prowadził konferencję i okazał się… szczecinianinem .

Przypomnijmy, że szczecińska impreza jest metą zmagań największych żaglowców organizowanych pod auspicjami Sail Training International. Regaty The Tall Ships Races 2013 rozpoczną się w Aarhus (Dania, 4-7 lipca), skąd jednostki wyruszą do Helsinek (17-20 lipca), a następnie do Rygi (26-28 lipca). I wreszcie w dniach 3-6 sierpnia wszystkie zacumują przy nabrzeżu w Szczecinie, ku radości mieszkańców i tysięcy turystów. Tym bardziej, że żaglowcom towarzyszą spektakularne imprezy muzyczne – w tym koncert Eska Music Awards 2013 z kanadyjską piosenkarką Nelly Furtado.