Kolejne wyróżnienienie Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

paź 23, 2012 | Akademia Morska Szczecin

DyrygentkaChór Akademii Morskiej w Szczecinie otrzymał Złoty Dyplom na V Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie. Była to kolejna edycja konkursu, w którym udział biorą chóry świeckie i kościelne z całej Polski.

Festiwal muzyki liturgicznej odbył się 20 października, a wzięło w nim udział osiemnaście chórów z całego kraju. Przesłuchania odbywały się w Katedrze Gnieźnieńskiej. Nasz chór pod dyrekcją dr Sylwii Fabiańczyk-Makuch tym razem zmierzył się z trudnym repertuarem, jakim jest muzyka sakralna. Szczeciński zespół wykonał cztery utwory, w tym Psalm Morski Marka Jasińskiego – utwór dedykowany chórowi i jego dyrygentce. Wykonanie tego utworu przez szczecińskich chórzystów szczególnie ujęło jurorów festiwalu.

Tegoroczne prezentacje chóralne charakteryzował bardzo wysoki poziom wykonawczy. Przewodnicząca jury, prof. Katarzyna Sokołowska z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, dziękując uczestnikom za udział w konkursie podkreśliła, że na piątą edycję festiwalu w Gnieźnie przyjechali „najlepsi z najlepszych”.