Karty kredytowe dla studentów

lip 15, 2015 | Polskie nowości

1akarta kredytowa

Bogaty rynek kart kredytowych nie zapomina także o osobach, które uczą się i studiują. Banki coraz częściej zauważają, że studenci to grupa klientów, o którą warto walczyć. Na co zatem może liczyć student ubiegający się o kartę kredytową?

Student z kartą kredytową? To możliwe!

Karty kredytowe są dostępne dla coraz szerszej grupy klientów. Mimo że większość z nich wymaga posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, to rośnie liczba kart, o których wydanie mogą z powodzeniem starać się również osoby mniej zamożne, a także nie posiadające zbyt wysokich stałych dochodów. Do tej grupy należą m.in. studenci, którzy nie muszą już czuć się wykluczeni z grona pożądanych klientów bankowych, a wszystko za sprawą kart kredytowych, które stają się dostępne także dla nich. Dotyczy to zarówno klasycznych kart kredytowych, jak i kart prepaid, które cieszą się coraz większą popularnością. Wydanie takiej karty nie wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokich opłat początkowych. Cały proces jest w dużym stopniu uproszczony i nie zajmuje wiele czasu. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego warto zainteresować się ofertą kart kredytowych dla studentów. Zniżki w sklepach i długie okresy bezodsetkowe także kuszą klientów. Dla osób uczących się karta kredytowa bywa znacznie lepszym rozwiązaniem niż kredyty studenckie, gdyż daje większą swobodę i coraz częściej wymaga dużo mniej formalności. Banki proponują bardzo atrakcyjne warunki dla osób młodych, gdyż ufają, że przywiążą się oni do sprawdzonej w ten sposób marki i w przyszłości będą korzystać z innych dostępnych usług.

Przemyślany wybór

Student, który zastanawia się nad wyborem karty kredytowej, zapewne czuje się trochę niepewnie. Krążące często w Internecie i innych mediach opowieści o osobach, których karty kredytowe doprowadziły do bankructwa, mogą odstraszać niektóre osoby, zwłaszcza ludzi młodych. Jednak rozważnie używana karta w rękach studenta nie musi stać się nie zmartwieniem, lecz doskonałą okazją na dodatkowe środki, które można przeznaczyć na rozwój zainteresowań, poszerzanie umiejętności, płatne kursy dodatkowe, podróże czy po prostu podwyższenie poziomu studenckiego życia. Dlatego warto rozważyć jej posiadanie i zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Jako pomocne w tym narzędzie można zastosować porównywarkę kart kredytowych na www.karta-kredytowa24.pl. Znajdują się w niej opisy najciekawszych propozycji kart przeznaczonych dla studentów i wszystkich osób, które chcą podjąć decyzję, której nie będą potem żałować. Ponadto serwis ten jest nie tylko zestawieniem najlepszych kart kredytowych, lecz również pewnym źródłem wiedzy o pojęciach związanych z bankowością i zasadach bezpiecznego użytkowania kart płatniczych. Wysoki poziom wiedzy jest niewątpliwie warunkiem koniecznym, aby bez zmartwień i niepewności cieszyć się funkcjonalnościami, jakie daje karta kredytowa.