Kamperem do Szwecji, czyli przepis na niezapomniane wakacje

lip 29, 2021 | Unity Line

UL camper baner 1000x600

O negatywnych skutkach światowej pandemii COVID-19 powiedziano i napisano już wystarczająco dużo. Dziś chcielibyśmy spojrzeć na ten temat nieco z innej strony i pokazać, że nawet tak ponury medal może mieć dwie strony. Zapraszamy Was zatem do lektury tekstu, w którym podejmujemy temat podróżowania kamperem. To co, gotowi na wirtualną przejażdżkę?

Podróżowanie kamperem – recepta na trudne czasy

Wszyscy mamy jeszcze w pamięci wydarzenia z ostatnich kilkunastu miesięcy. Rosnąca liczba zakażeń, zamrażanie kolejnych branż, stagnacja w turystyce, pozamykane obiekty noclegowe i problemy w swobodnym podróżowaniu. Te wszystkie czynniki wpłynęły na to, że zdecydowanie zwiększyła się (i tak notująca już tendencję rosnącą) popularność kamperów. 

Ludzie szybko zrozumieli, że ten środek transportu stanowi pewnego rodzaju odpowiedź na trudne czasy. Łatwe przemieszczanie się między pożądanymi punktami czy brak konieczności korzystania z hoteli i pensjonatów sprawiły, że wielu z nas nie musiało się zbyt długo zastanawiać. Wynajem lub kupno kampera w zasadzie załatwiało sprawę i można było ruszać w niezapomnianą podróż. 

Wakacje 2021 – kamperem do Skandynawii

Wraz z upływem czasu sytuacja na świecie uległa poprawie. Granice zostały otwarte, restrykcje zminimalizowane, a obiekty noclegowe znów uzyskały możliwość przyjmowania turystów. Nie zatrzymało to jednak ruchu kamperowego, który nadal sukcesywnie rośnie w siłę. Polakom spodobała się taka forma podróżowania, a wynikająca z niej wolność otwiera bardzo szeroki wachlarz możliwości. 

– Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy tendencję wzrostową w tym zakresie i powoli zmienia się profil klientów korzystających z takiego stylu podróżowania – tłumaczy Żaneta Giełda, kierownik sekcji sprzedaży turystyki indywidualnej w Unity Line. – Do Polski dotarła moda na wypoczynek na czterech kółkach, coraz większy odsetek osób stać na zakup kampera i coraz więcej osób chce poznać 

dzięki niemu uroki Skandynawii, której kierunek również zyskał na wzmożonym zainteresowaniu turystów z Polski. Na pewno sytuacja związana z COVID-19 ma wpływ na jeszcze większe rozpowszechnianie się tego typu turystyki – zwłaszcza dla osób, które cenią sobie swobodę i przyjemność podróżowania w bezpiecznym gronie najbliższych.

Dlaczego akurat Skandynawia? Między innymi dlatego, że Szwecja wydaje się być prawdziwym rajem dla wszystkich, którzy cenią sobie właśnie taką formę podróżowania. Szerokie i bezpieczne drogi czy bezpłatne autostrady to tylko jeden z powodów, dla których warto wybrać właśnie ten kierunek. Najważniejsze wydaje się jednak to, że szwedzkie prawo pozwala zatrzymać się na jedną noc w zasadzie wszędzie poza miastem. To z kolei daje podróżującym ogromną wolność i pozwala zwiedzać ten piękny kraj zgodnie z własnym pomysłem i zapotrzebowaniem. Szwedzi, którzy są narodem bardzo przyjaznym turystom, słyną z zamiłowania do tego rodzaju wypoczynku, mają przygotowaną odpowiednią infrastrukturę (między innymi specjalne parkingi dla kamperów) i chętnie zapraszają gości z innych krajów. 

Promy do Szwecji – idealny środek transportu

Skoro mamy już wybrany środek transportu oraz miejsce destynacji, pozostaje jeszcze pytanie: jak dostać się do samej Szwecji? Tu pomocną dłoń wyciąga Unity Line, renomowany przewoźnik, który szczyci się dobrymi opiniami i ugruntowaną pozycją na rynku. – Zdajemy sobie sprawę, że podróżowanie kamperem zyskuje na popularności, więc postanowiliśmy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i stworzyliśmy specjalną ofertę , która ułatwia dostanie się do Skandynawii za pomocą promu. By jeszcze bardziej zachęcić klientów do podróży tego rodzaju, przygotowaliśmy dla nich 35-procentowy rabat na rejs promami Skania lub Polonia oraz miejsce w wygodnej kabinie. Rabat obowiązuje już od maja tego roku i w tym sezonie odnotowaliśmy odczuwalne zainteresowanie tą ofertą. To dlatego z optymizmem będziemy obserwować rozwój tego nurtu w kolejnych miesiącach i oczywiście zapraszamy wszystkich do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji – zachęca Żaneta Giełda z Unity Line. 

Wakacyjna podróż kamperem po Szwecji może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Wspaniałe przygody, malownicze krajobrazy, piękne miejsca i sympatyczni oraz otwarci ludzie. Brzmi to jak recepta na wymarzony urlop. Jeśli więc dysponujecie możliwością podróży kamperem, serdecznie polecamy ofertę Unity Line, dzięki której uzyskacie aż 35% rabatu na przeprawy promowe – także te w szczycie sezony wakacyjnego!

Więcej informacji o kamperowej ofercie Unity Line można znaleźć pod tym linkiem: 

https://www.unityline.pl/oferty/oferty-indywidualne/wycieczki-do-skandynawii2/promocja-dla-kamperow