Jeździł regatowy tramwaj

gru 1, 2016 | Różne

1abcregatowytramwaj

Przez trzy godziny w czwartkowy poranek (1 grudnia) po Szczecinie jeździł regatowy tramwaj. Można było w nim usłyszeć szanty, pasażerowie byli częstowani ciastkami.

Tramwaj-żaglowiec wystartował w czwartek o godz. 7 z przystanku przy pl. Szarych Szeregów, gdzie na podróżnych czekały marynarskie słodkości i kalendarze.

– Wiata stacji nawiązywała do przyszłorocznego finału regat The Tall Ship Races – mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik regat. Pasażerowie, czekający na swój tramwaj, mogli zrobić sobie selfie, wcielając się w postaci marynarza lub syreny.

Z kolei w specjalnym, regatowym tramwaju pasażerowie mogli posłuchać szant wykonywanych przez grupę Majtki Bosmana. Linia przejechała na dworzec Niebuszewo, aby zawrócić i pojechać przez centrum miasta i „zacumować” na Pomorzanach. Osoby, które zechciały dotrzeć nietypowym pojazdem do pracy lub szkoły, nie musiały kasować biletów.

Zlot wielkich żaglowców w Szczecinie odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia 2017 roku. Regaty rozpoczną się 3 lipca w Halmstad w Szwecji. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze zostaną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na Zachód.

 

(szymw) 

Fot. Ryszard PAKIESER

Źródło: 24kurier.pl