Jest światełko w tunelu dla tunelu w Świnoujściu

paź 15, 2013 | Miasta

1tunelJest szansa, że budowa tunelu w Świnoujściu znajdzie się w rządowym planie budowy dróg. O tym, by inwestycję dofinansować pieniędzmi z przyszłego budżetu unijnego rozmawiali w czwartek w Warszawie wiceminister transportu Zbigniew Rynasiewicz oraz prezydent nadmorskiego kurortu.

Szacuje się, że budowa będzie kosztować ok. miliarda złotych. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zadeklarował, że miasto może dołożyć ok. 120 mln. – Nie oczekujemy, że rząd dorzuci jakiekolwiek środki z własnej puli. Stawiamy więc na Unię Europejską i budżet naszego samorządu.

W spotkaniu w stolicy wzięli udział także poseł PO – Arkadiusz Litwiński oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego. Olgierd Geblewicz uważa, że budowa tunelu będzie korzystna także dla budżetu państwa, ponieważ teraz na przeprawy promowe państwo wydaje ponad 20 mln złotych rocznie.

– Rozwiązując ten problem, państwo rozwiązuje w jakiejś części również swój własny problem – tłumaczył marszałek.

Decyzję o wpisaniu inwestycji na listę priorytetów resort podejmie w najbliższych tygodniach. Według planów, tunel ma powstać w pobliżu terminalu promów pływających do Szwecji.

 

Źródło: radioszczecin.pl