iŚwinoujście: Rada Miasta powołała stałą komisję gospodarki morskiej

kwi 14, 2017 | Różne

swinoujscie pixabay

Po burzliwej momentami dyskusji, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, we wtorek 11 kwietnia radni zaakceptowali projekt uchwały zakładającej zmiany w statucie miasta. Ich celem było powołanie kolejnej stałej komisji rady – komisji gospodarki morskiej.

Propozycja, której przedstawicielem 8 wnioskodawców był Jan Borowski z klubu Platformy Obywatelskiej, od początku budziła spore zastrzeżenia radnych SLD. Zgłosili oni uwagi do projektu uchwały i stanowisko w tej sprawie podając kilka przyczyn. Uważali przede wszystkim, że nowa komisja to niepotrzebne dodatkowe koszty choćby powołania nowego przewodniczącego, oraz że zakres nowej komisji może być z powodzeniem realizowany przez obecnie działającą Komisję Gospodarki i Budżetu. W toku dyskusji na sesji klub SLD powtarzał te argumenty. Wnioskodawcy z kolei twardo bronili swoich. Ich zasadniczym argumentem było to, że potrzebna jest komisja, gdzie odbędzie się dyskusja np. nad planami budowy portu kontenerowego. W czasie dyskusji i przedstawiania argumentów radni SLD zgłosili wniosek o niepowoływanie nowej komisji, ale włączenie zakresu jej działania do Komisji Gospodarki i Budżetu. Wniosek ten jednak został odrzucony przez 12 radnych PO, PiS i Grupy Morskiej.

W związku z tym przystąpiono do przegłosowania proponowanej przez wnioskodawców Uchwały o powołaniu Komisji Gospodarki Morskiej w formie zaproponowanej przez 8 radnych PO i PiS. Arytmetyka liczby radnych wskazywała, że uchwała zostanie i tak podjęta.

Tak też się stało. 18 radnych zagłosowało „za”. Tylko jeden wstrzymał się od głosu. Głos zabierali m.in. Joanna Agatowska i Ryszard Teterycz, Waldemar Buczyński, Krzysztof Szpytko i Marek Niewiarowski – wszyscy przytaczali podobne argumenty.

 

Źródło: iŚwinoujście.pl