„INWAPO – Inwestycje Natura Wisła Aktywność Potencjał Ożywienie”

wrz 23, 2013 | Polskie nowości

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A wspólnie z Międzyn1logoinwapoarodowym Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock Sp. z o.o., afiliowanym ośrodkiem szkoleniowym UNITAR, organizuje międzynarodową konferencję pn. „INWAPO – Inwestycje Natura Wisła Aktywność Potencjał Ożywienie”, która odbędzie się 4 października 2013r. w Płocku, w Hotelu Tumskim przy ulicy Piekarskiej 9.

Podczas konferencji po raz pierwszy zostaną zaprezentowane następujące raporty:

–  „Analiza potencjału wielkości transportu wodnego na obszarze Polski generowanego przez portyśródlądowe i morskie” ECORYS Polska Spółka z o.o.;
– „Przegląd i analiza rynku transportu na wodach śródlądowych Odry i Wisły” Instytut Morski w Gdańsku;
– „Analiza Potrzeb Inwestycyjnych na odcinku Dolnej Wisły ” Towarzystwo Krzewienia Wiedzy o Morzu przy Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wyżej wymienione raporty zostały przygotowane w ramach projektu INWAPO, którego głównym celem jest uaktywnienie niewykorzystanego potencjału transportu wodnego w Europie Środkowej, a także portów rzecznych i morskich w celu osiągnięcia lepszej modalności pomiędzy portami śródlądowymi i morskimi. W konferencji w Płocku wezmą udział krajowi i międzynarodowi eksperci m.in. Wijtze Boosma czy prof. Marco Spinedi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu transportu wodnego, w tym wspierania przewozu towarów drogami wodnymi oraz wzmocnienia integracji infrastruktury portowej w łańcuchu logistycznym.

Więcej informacji o projekcie INWAPO można znaleźć na stronie www.inwapo-project.eu. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: ARM S.A. oraz CIFAL Płock

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, który znajduje się na stronie www.konferencjainwapo.pl do dnia 1 października 2013 r.