TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

shipcup2012 19581W dniach 13 16 września 2012 roku odbyła się druga edycja Regat branży TSL o Puchar Polskiej Izby Spedycji i Logistyki | ShipCup ’12. Podobnie jak rok temu Honorowym Patronem projektu został PISiL, a projekt wsparły firmy: BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy, G.L.G. oraz Omnidruk.

W czwartek od południa uczestnicy zjeżdżali do bazy regat w Porcie PTTK Wilkasy k. Giżycka na Mazurach. Wspólna kolacja, DJ za konsolą i dobry humor sprawiły, że impreza tego dnia trwała prawie do rana.

index bospagePiątek był pierwszym dniem regatowym. Do startu zgłosiło się 14 załóg, reprezentujących 10 firm. Organizatorzy zapewnili wszystkim jednakowe jachty kabinowe typu Maxus 24.
Przedpołudnie było przeznaczone na trening na wodzie, a po obiedzie rozegrane zostały 4 biegi regatowe (śledzie). Pogoda była idealna do żeglowania: bezdeszczowa i wietrzna. Po zakończonych wyścigach organizatorzy zaprosili uczestników na godzinny rejs po Jeziorze Niegocin zabytkowym XIX-wiecznym statkiem Loewentin, na którym serwowano przekąski.

 

shipcup2012 0838W sobotę odbyły się kolejne biegi. W porannym bloku rozegrano 3 wyścigi (trójkąty), a popołudniu tylko jeden. Z uwagi na gwałtowne załamanie się pogody, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, sędzia zdecydował o zakończeniu regat.

Całość regat zabezpieczała pływająca jednostka Straży Pożarnej, a wieczorami przygrywały kapele szantowe. Atmosfera panująca wśród uczestników na wodzie i po zmaganiach żeglarskich w tawernie DeZeTa była wyśmienita. Na pewno wielka w tym zasługa samych delegatów, którzy niemal natychmiast zintegrowali się i dobrze się ze sobą bawili. Słowa uznania należą się również organizatorom, którzy tak samo jak w zeszłym roku, stanęli na wysokości zadania, aby nikomu nic nie zabrakło…

shipcup2012 19451W niedzielę po śniadaniu odbyło się końcowe ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem unikatowych pucharów i medali przez Przewodniczącego Rady PISiL Pana Marka Tarczyńskiego oraz Sędziego Regat Pana Jarosława Zygmunta.

 

 

Poniżej końcowa klasyfikacja:
1.    Euro-Shipping  |  czarna bandera
2.    Euro-Shipping  |  biała bandera
3.    Hapag-Lloyd
4.    DB Schenker  |  granatowa bandera
5.    DB Schenker  |  czerwona bandera
6.    Sealand  |  biała bandera
7.    TSLogistic
8.    FedEx Trade Networks
9.    IGS Schreiner
10.    BCT Gdynia
11.    Sealand  |  granatowa bandera
12.    Shipco Transport
13.    DB Schenker  |  biała bandera
14.    ZIM Poland

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom regat hartu ducha podczas zmagań żeglarskich!
Organizatorzy zapraszają już za rok na kolejną edycję regat – ShipCup 3.0, w nieco zmienionej formule…