TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

1DSC 0157zm

23 maja 2015 roku w ramach obchodów Święta Miasta odbędzie się kolejne, dwunaste już Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Dla wszystkich uczestników i mieszkańców Trójmiasta organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.

Tradycyjnie środowisko żeglarzy i motorowodniaków poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym i widowiskową paradę chce przybliżyć lokalnej społeczności, ten atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu - na wodzie i pod żaglami. Oficjalna część będzie miała miejsce na scenie (Targ Rybny) o godzinie 13.10.

Program  imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Już od godziny 11 na Targu Rybnym będzie można odwiedzać miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie.

Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi oraz najmłodsi adepci żeglarstwa w klasie OPTYMIST. Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego, zaplanowane na godzinę 15.

Po raz pierwszy na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego wystąpią: Chór Nauczycielski z Gdańska, Chór Mieszany SYMFONIA z Gdyni, Chór Żeński GAUDEAMUS Wejherowa,  Chór Męski HARMONIA z Wejherowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta BEGAMA z Kościerzyny oraz Teatr Muzyczny HALS grupa SPINAKER.

Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, czyli parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 15.45.

Program:

11:00 – 11:25 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej BEGAMA
11:30 – 12:50 występy chórów
13:10 – 13:50 Ceremonia podniesienia bandery żeglarskiej, część oficjalna, wręczenia medali, inauguracja Programu Edukacji Morskiej
13:50 – 15:00 Program artystyczny o tematyce morskiej – występ zespołu Teatru Muzycznego Hals – Grupa Spinaker
15:00 – 15:30 Pokaz ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz ratownictwa lądowego
15:45 – 16:15 – parada jednostek na Motławie

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, MOSiR w Gdańsku, Fundacja Gdańska

Partnerzy: Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski

Patronat: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, sailbook.pl