TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

1Herring2015Hala Międzynarodowych Targów Szczecińskich gościła ponad 2 tysiące osób związanych ze światową, europejską a przede wszystkim polską gospodarką morską. W tym roku odbyło się XX międzynarodowe spotkanie "Herring Szczecin".

Oprócz integracyjnego charakteru, impreza stawia sobie za cel promocje biznesu morskiego i regionu oraz dofinansowanie działalności fundacji związanych z gospodarką morską. W roku bieżącym beneficjentem była szczecińska Fundacja „Pro Publico Mare”.

Patronat Honorowy nad na tym wydarzeniem ludzi mórz i oceanów objął Minister Infrastruktury i Rozwoju – Maria Wasiak, Prezydent Szczecina - Piotr Krzystek.

Podczas uroczystej Gali wręczono „Laur Bałtyku”. Kapituła złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego przyznała tą zaszczytną nagrodę Pani Krystynie Pohl, jako wyraz uznania za wybitny wkład w rozwój szczecińskiego dziennikarstwa i twórczości marynistycznej.

Kolejnym wyróżnieniem był „Bursztynowy Laur Bałtyku” Komitet Organizacyjny postanowił przyznać firmie Unity Line z okazji XX - lecia istnienia oraz konsekwetne realizowanie najwyższej jakości usług w przewozach promowych.

Specjalne wyróżnienie otrzymał w tym roku Pan Jan Stasiak za dotychczasową działalność i pracę na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej.

Gratulujemy !!

Tegoroczny Herring rozpoczął cykl prestiżowych imprez, które w tym roku odbędą się w Szczecinie. Już w czerwcu gościć będziemy uczestników III Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Galeria: Herring 2015

MiO

1amorza i oceany PNG logo big