TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

2016 06 11 146565515323 2

Jak informuje Radio Szczecin żaden wielki żaglowiec nie zacumuje przy reprezentacyjnym nabrzeżu przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Miasto nie porozumiało się w tej sprawie ze spółką Polsteam Żegluga Szczecińska.

Spółka twierdzi, że umowa z miastem miała opiewać na kwotę 50 tysięcy złotych, ale samorząd wycofał się z tych ustaleń. Jak poinformował nas Krzysztof Gogol - rzecznik grupy PŻM do której należy nabrzeże przy Wałach Chrobrego, zdaniem służb podległych Prezydentowi Szczecina - Dni Morza to nie impreza komercyjna, a jedynie "podziękowanie dla ludzi pracujących na morzu". Miasto nie chce więc do wynajmowania nabrzeży dokładać z własnego budżetu.

- Chcieliśmy płacić od samego początku, jednakże oferta, którą dostaliśmy była nie do przyjęcia. Polsteam zaproponował za wynajęcia nabrzeża pół miliona złotych. To są horrendalne kwoty. To co pojawiło się dużo dużo później, pod koniec maja, to 50 tys. złotych, ale to już w momencie, kiedy wszystko musiało być zabezpieczone, zabukowane, zorganizowane. To była propozycja złożona za późno - podkreśla Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta w Szczecinie.

- Rozmowy zostały zakończone - dodaje Sadowski. - Przygotowanie takiej imprezy to duża logistyka. To nie jest tak, że możemy poprzesuwać te statki z taką łatwością jak palec po mapie. Niestety. W tym roku największe jednostki, najbardziej atrakcyjne i najbardziej widowiskowe statki będzie można oglądać przy innych nabrzeżach.

Polsteam Żegluga Szczecińska należy do Polskiej Żeglugi Morskiej. Konflikt o nabrzeże pomiędzy miastem a PŻM trwa od wielu lat.

Dni Morza odbędą się w dniach 14-16 czerwca.

 

Źródło: Radio Szczecin 

Dni Morza 2016. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]