TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Unity Line w nowej odsłonie

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line w nowej odsłonie

Można powiedzieć, że z nowoczesną stroną internetową jest trochę jak z pływaniem po morzu – kluczowy aspekt stanowi odpowiednia nawigacja. Unity Line postanowiło udowodnić, że doskonale zna się zarówno na pierwszym, jak i na drugim temacie. O ile o transporcie wodnym w wykonaniu firmy wiedzieliśmy od dawna, to kwestia optymalizacji www jest pewnego rodzaju nowością. Z przyjemnością wybieramy się więc w rejs po stronie www.unityline.pl i zobaczymy, jakie niespodzianki czekają nas podczas tej interesującej podróży. W tej będzie towarzyszył nam Maciej Grad, specjalista ds. E-Marketingu w Unity Line.

Morza i Oceany: Jak wyglądał proces analizy dotychczasowej strony internetowej i w jaki sposób zdiagnozowaliście Państwo, czego na niej brakuje?

Maciej Grad: Analizę starej strony wykonaliśmy na podstawie narzędzi, których w pracy naszego działu używamy codziennie. Były to między innymi Google Analytics, Facebook Analytics oraz Hotjar. Duże znaczenie miało też zdanie naszych klientów. Uważnie wsłuchujemy się w ich opinie, korzystamy z rekomendacji i na tej podstawie wyciągamy konkretne wnioski. W tym wypadku obserwowaliśmy też oczywiście ruch na stronie i analizowaliśmy, w których miejscach użytkownicy natrafiają na trudności podczas wyszukiwania informacji. To dało nam dużo materiału do przemyśleń i sprawiło, że mogliśmy później wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw. Przykładowo – zwróciliśmy uwagę na fakt, że na poprzedniej wersji strony wyraźnie brakowało obsługi formatów video. Postanowiliśmy to zmienić i dać użytkownikom także taką możliwość. Ważne jest dla nas także to, aby przekazywać najważniejsze informacje w sposób, który będzie najwygodniejszy dla klientów. Stąd też przygotowane FAQ w formie video, które także niebawem pojawi się na naszej www. 

Na co zdecydowaliście się postawić w pierwszej kolejności – prostotę, przejrzystość oraz intuicyjność czy raczej poszliście w stronę implementacji bardziej skomplikowanych narzędzi?

Chcieliśmy odświeżyć wygląd strony i dodać jej lekkości, zachowując jednocześnie dotychczasowy główny zamysł, aby stały klient nie czuł utrudnień w korzystaniu z jej możliwości. Zastosowaliśmy w tym przypadku wiedzę UX, czyli opartą na przewidywalnych modelach zachowań użytkowników. Dzięki temu zabiegowi strona stała się bardziej intuicyjna. Zależało nam również na tym, aby bardziej uwidocznić przestrzenie, które są istotne dla naszych klientów. To właśnie dlatego przebudowaliśmy między innymi takie zakładki jak Rozkład czy Cennik. Teraz wszystko jest znacznie bardziej przejrzyste i czytelne, dużo łatwiej też przenieść się bezpośrednio do naszego systemu rezerwacji. Poprawiliśmy responsywność strony, czyli jej wygląd na urządzeniach mobilnych. Wiemy, że około 60% klientów korzysta z niej właśnie w ten sposób, więc zależało nam, aby te zmiany zostały koniecznie uwzględnione.  Sprawiliśmy też, że strona jest obecnie zdecydowanie szybsza. Jeśli miałbym więc wskazać trzy główne atuty naszej nowej www, to postawiłbym na łatwość, intuicyjność oraz właśnie szybkość.

Przy kwestii związanej z projektowaniem UX, zahaczyliśmy poniekąd o temat nawigacji na stronie internetowej. Jaki efekt chcieliście osiągnąć w tym przypadku?

Strona ma być możliwie najszybsza nie tylko pod względem prędkości wczytywania podstron, ale też czasu, który użytkownik poświęca na odnalezienie szukanej informacji. To jest dla nas priorytet. Przewozimy tysiące pasażerów i ta strona po prostu musi być dla nich. W dalszym ciągu planujemy wsłuchiwać się w ich opinie i poniekąd „uczyć” ich potrzeb. Wszystko po to, aby móc na nie we właściwy sposób odpowiadać. Dzisiejszy online marketing i UX idzie w kierunku takim, że najpierw siejemy trawę, później patrzymy, w jaki sposób przemieszczają się ludzie. A następnie budujemy ścieżki w wydeptanych miejscach.  

Czy na nowej stronie www zdecydowaliście się na wykorzystanie jakichś niestandardowych rozwiązań?

Można powiedzieć, że w świecie dzisiejszego internetu te wszystkie narzędzia są już w zasadzie standardem. Dlatego kluczowe jest, aby przez cały czas być z tymi trendami na bieżąco. Jednym z ciekawych rozwiązań jest chatbot, który został wprawdzie sprzężony z naszym Messengerem oraz Facebookiem, ale może z niego korzystać nawet ktoś, kto tego Messengera czy Facebooka nie ma. Chatbot odpowiada na wiele pytań automatycznie, ale – jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – w każdej chwili można przełączyć się na rozmowę z żywym konsultantem. 

Na czym polega nowoczesność odświeżonej strony Unity Line?

Fakty są takie, że z perspektywy klienta niewiele nowych rzeczy zostanie zauważonych. Dla naszego działu wspaniała jest między innymi możliwość zbierania danych na zupełnie inną skalę. Nie mówię tu oczywiście o danych wrażliwych, ale o tych użytkowych, statystycznych. To właśnie one pomagają nam poznawać potrzeby klientów i sprawiają, że jesteśmy znacznie bardziej elastyczni oraz precyzyjni przy targetowaniu odbiorców. I zdecydowanie nie chodzi tu wyłącznie o aspekt reklamowy. Unity Line działa na kilku rynkach – B2B czy B2C – więc potrzeby tych klientów są oczywiście różne. Nie zawsze też pasażer podróżujący zawodowo zainteresowany jest takimi samymi tematami jak np. typowy turysta. Warto więc dopasowywać ścieżki sprzedażowe do tych różnych klientów i nie traktować ich automatyczne w ten sam sposób.  

Ile osób pracowało nad powstaniem nowej strony Unity Line?

W tworzenie nowej www po stronie Unity Line było projektowo zaangażowanych około siedmiu osób, ale w przedsięwzięciu uczestniczył tak naprawdę każdy dział, który był odpowiedzialny za przekazywanie swoich potrzeb oraz wiedzy – zarówno własnej, praktycznej, jak i tej o kliencie. Nasze działy call center czy sprzedaży w Świnoujściu i Ystad są na pierwszym ogniu. To właśnie oni najczęściej rozmawiają z klientami i zbierają najwięcej informacji na temat tego, co się podoba lub co się nie podoba na naszej stronie internetowej, z czym mają problem, czego nie mogą znaleźć. My włożyliśmy natomiast pracę w to, aby zebrać te wszystkie informacje i wykreować konkretne odpowiedzi. Można śmiało powiedzieć, że w tworzeniu nowej strony www uczestniczyło całe Unity Line. Dodatkowo w jej budowanie zaangażowana została zewnętrzna firma programistyczna oraz specjaliści SEO i UX. Podsumowałbym to tak, że w codziennej pracy projektowej brało udział około 20 osób, natomiast łącznie było ich mniej więcej 80. 

Czy napotkali Państwo problemy podczas jej planowania, projektowania graficznego lub wdrażania?

Projekt był wprawdzie skomplikowany i długotrwały, jednak profesjonalizm i doświadczenie wszystkich zaangażowanych w to osób spowodowało, że nie musieliśmy się mierzyć z żadnymi większymi problemami. Czas, w którym projekt był realizowany został oczywiście bardzo wydłużony przez pandemię COVID, ale koniec końców wszystko zakończyło się sukcesem. 

 

Maciej Żmudzki 

MorzaiOceany.pl

Źródło wiedzy o Skandynawii i e-sklep z wycieczkami w jednym - od Unity Line!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Źródło wiedzy o Skandynawii i e-sklep z wycieczkami w jednym - od Unity Line!

Wszystkich, którzy planują wyjazd do Skandynawii lub są zainteresowani tym regionem, zapraszamy do odwiedzenia strony www.skandynawskiepodroze.pl

Blog w przejrzysty i przystępny sposób informuje o życiu, kulturze i tradycjach naszych Północnych sąsiadów. Odnajdziemy tu wiele ciekawostek, anegdot i cennych wskazówek. Na stronie dowiemy się, między innymi: gdzie są najlepsze stoki narciarskie, co należy wiedzieć planując wyjazd do Szwecji, czym jest słodka sobota lub – co ciekawego można zobaczyć w Danii zupełnie za darmo!

Ale to nie wszystko!

Jeśli któreś z opisywanych miejsc, szczególnie przypadnie nam do gustu i zapragniemy je odwiedzić – nic prostszego! Możemy wykupić wybraną wycieczkę w e-sklepie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce sklepu destynację, która nas zainteresowała i odkryć, z jakich ofert możemy skorzystać.

Wszystkie wycieczki są szczegółowo opisane, a sam proces kupna jest niezwykle łatwy i intuicyjny. By cieszyć się wymarzonym wyjazdem, bez potrzeby dzwonienia do konsultanta lub odwiedzania biura podróży, wystarczą tylko 3 proste kroki. Naturalnie, transakcje w e-sklepie są w pełni bezpieczne i można je dokonywać całą dobę.

Wybór – najlepiej dopasowanej do naszych zainteresowań – wycieczek z Unity Line jest teraz jeszcze łatwiejszy! Zapraszamy na: www.skandynawskiepodroze.pl! 

Do dyspozycji pozostaje zawsze numer telefony Telefonicznej Obsługi Rezerwacji: 91 88 02 909 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

Tańsze rejsy dzienne i nocne w Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Tańsze rejsy dzienne i nocne w Unity Line

Nowy rok armator zaczyna od rabatów! W terminie 14.01 – 23.03.2021 roku trwa promocja na wszystkie rejsy dziennie i nocne ze standardowego cennika. Zgodnie z jej zasadami, podając kod: P20, uzyskamy aż 20% upustu.

Promocja obejmuje cały cennik standardowy – co to znaczy? To, że za podróż mniej zapłacą zarówno pasażerowie piesi, jak i zmotoryzowani. Na rabat załapią się nie tylko kierowcy, ale także dodatkowe osoby w pojeździe. Ceny kabin również podlegają obniżce!

Jak skorzystać z oferty? Wystarczy zarezerwować bilet i podać kod rabatowy. Zaplanowane rejsy można rezerwować telefonicznie, online, w Biurze Podróży i u agentów. Rezerwacji należy dokonać najpóźniej na 24 godziny robocze przed wypłynięciem, a powrót musi nastąpić do 24.03.2021.

Uwaga! Promocja nie dotyczy ofert specjalnych i nie zadziała też, jeśli kupimy bilet na terminalu w dniu wyjazdu.

Kontakt i szczegóły oferty: www.unityline.pl , +48 91 88 02 909 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Promocja na rejsy dzienne w Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Promocja na rejsy dzienne w Unity Line

Wakacje się skończyły, a lato powoli ustępuje jesieni. To jednak nie znaczy, że trzeba przestać podróżować! Tym bardziej, że z początkiem września Unity Line wprowadza obniżki cen wszystkich rejsów dziennych!

Najkorzystniej jest zarezerwować rejs w obie strony, ponieważ wtedy uzyskamy aż 25% rabatu. Rezerwując rejs w jedną stronę, za bilet zapłacimy 20% mniej. Promocją objęte są dwie jednostki przewoźnika: Polonia i Skania, które kursują codziennie pomiędzy Polską a Szwecją. Z oferty będzie można skorzystać aż do 9 grudnia 2020 roku.

Jak zaplanować podróż, aby uzyskać rabat? Należy wyruszyć ze Świnoujścia promem Polonia o godz. 13:00 bądź z Ystad promem Skania o godz. 13:30. Zarówno wypłynięcie, jak i powrót trzeba zaplanować w terminie ważności oferty. Uwaga! Promocja nie zadziała, jeśli kupimy bilet na terminalu w dniu wyjazdu lub zarezerwujemy go online. Bilety na zaplanowane rejsy można rezerwować tylko telefonicznie. Najpóźniej na 24 godziny robocze przed wypłynięciem, dzwoniąc pod numer: 91 88 02  909. 

Szczegóły na  https://www.unityline.pl/strona/cennik/tniemy-ceny

 

Unity Line łapie wiatr w żagle

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line łapie wiatr w żagle

Nie jest tajemnicą, że światowa pandemia sparaliżowała międzynarodową turystykę. Granice wielu krajów zamknięto, a swobodne przemieszczanie się między nimi z dnia na dzień zostało zakazane. Teraz, gdy sytuacja się nieco unormowała, a restrykcje zostały częściowo zniesione, branża powoli staje na nogi. Firmy znów oferują pasażerom możliwość podróżowania między państwami i zachęcają do korzystania ze swoich usług. 

Po pierwsze: bezpieczeństwo 

Jednym z przykładów przedsiębiorstw, które musiały radzić sobie z bolesnymi skutkami pandemii, jest przewoźnik Unity Line. Zakazanie transportu międzynarodowego było wprawdzie dla firmy potężnym ciosem, ale decyzję przyjęto z oczywistym zrozumieniem i błyskawicznie dostosowano się do nowych wytycznych. Nie inaczej jest teraz. Turystyka morska wróciła w połowie czerwca i od tamtego czasu skrupulatnie przestrzegane są wszystkie procedury, które mają zapewnić podróżującym bezpieczeństwo. 

Czym zatem różnią się teraźniejsze rejsy od tych, które pamiętamy jeszcze sprzed kilku miesięcy? Między innymi obowiązkowym pomiarem temperatury przed wejściem na prom, regularną dezynfekcją powierzchni gładkich i kabin oraz ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać równocześnie w jednym pomieszczeniu. Przestrzeganie wpływających na bezpieczeństwo zasad jest także skrupulatnie egzekwowane w funkcjonujących sklepach czy punktach gastronomicznych. Na tę chwilę – jak zresztą w całej Polsce – nadal niemożliwe jest natomiast organizowanie dyskotek na promach. 

Polska i Skandynawia znów połączone

Skoro omówiliśmy już kwestię bezpieczeństwa oraz stosowanego reżimu sanitarnego, możemy bez przeszkód przejść do tego, co wywołuje największy uśmiech wśród podróżujących – do wycieczek! Te, po kilku miesiącach przerwy, znów pojawiły się w ofercie i ponownie kuszą potencjalnych pasażerów swoją atrakcyjnością. Propozycji jest na tę chwilę nieznacznie mniej niż przed pandemią, ale bogaty wybór i tak powinien usatysfakcjonować nawet tych najbardziej wymagających.

Co zatem oferuje nam na ten moment Unity Line? Między innymi bardzo ciekawą wycieczkę o wdzięcznej nazwie Rowerowy Raj. Jak można bez trudu wywnioskować, jej głównym założeniem jest zwiedzanie Szwecji przy wykorzystaniu własnego dwukołowca. Pasażerowie są zachęcani do tego, aby zabrać na pokład rower, a później cieszyć się urokami kraju z tej niecodziennej perspektywy. Oferta wydaje się tym bardziej atrakcyjna, że Szwecja – między innymi ze względu na ukształtowanie terenu, znakomitą infrastrukturę, nowoczesne ścieżki rowerowe oraz malownicze widoki – faktycznie uznawana jest za prawdziwy raj dla miłośników tych pojazdów. Jeśli zatem ktoś należy do tego grona, wybór tej propozycji z pewnością okaże się dla niego strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”.

Wycieczki nie tylko dla rowerzystów

No dobrze, ale co z tymi, którzy spokojnie potrafią sobie wyobrazić wypoczynek bez korzystania z własnego jednośladu? Unity Line ma parę asów w rękawie i oferuje między innymi intrygującą wycieczkę Na Tropie Szwedzkich Kryminałów, podczas której podróżujący zwiedzą choćby zakamarki Ystad, czyli rodzinnego miasta słynnego komisarza Kurta Wallandera. 

W wakacyjnej propozycji przewoźnika znajduje się także sierpniowa wycieczka Szwecja Piękna z Natury, w trakcie której nadarzy się doskonała okazja, aby poznać tamtejszą przyrodę. W planie ramowym znalazły się między innymi spacery wśród ruchomych wydm oraz po pięknej, piaszczystej plaży, która stanowi część tamtejszego rezerwatu przyrody. 

Co szczególnie istotne dla wszystkich zainteresowanych, zasady bezpieczeństwa podczas organizowanych wycieczek nie ograniczają się jedynie do podróży promem. Unity Line dokłada wszelkich starań, aby także na lądzie zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki i należycie zadbać o ich bezpieczeństwo. Piloci pilnują zachowywania dystansu społecznego między członkami wycieczek, a wszystkie punkty programu są realizowane w zgodzie z przyjętymi zaleceniami. 

Wracajmy na wodę!

Kilka opisanych powyżej przykładów to tylko fragment oferty. W kolejnych miesiącach przewoźnik ma w planach sukcesywnie zwiększać liczbę wycieczek i proponować podróżującym nowe pomysły na odwiedzenie malowniczej Skandynawii. Aktualny spis wszystkich planowanych wypraw można znaleźć tutaj – https://skandynawskiepodroze.pl/.

Nas cieszy natomiast przede wszystkim fakt, że cała branża morska staje powoli na nogi i powraca do życia. Serdecznie życzymy zatem wszystkim miłośnikom turystyki, aby także wrócili na wodę i w bezpiecznych warunkach wybrali się w niesamowitą podróż w kierunku przygody. Ta będzie pewnie inna niż dotychczas, ale to absolutnie nie znaczy, że gorsza czy mniej ciekawa, bo możliwości jest przecież całe mnóstwo!

Cel: cieszyć się chwilą

Panujące warunki skłaniają bowiem w tej chwili także do tego, aby wykorzystać prom jedynie jako środek transportu, a piękną Skandynawię poznawać całkowicie na własną rękę. Pełna przygód podróż wynajętym kamperem czy klimatyczny wyjazd do Szwecji z własnym namiotem to tylko wierzchołek góry pomysłów, jakie można zrealizować w obecnych okolicznościach. Taka wyprawa to nie tylko znakomity sposób na spędzenie wakacyjnego czasu w przyjacielskiej czy rodzinnej grupie, ale też interesujące rozwiązanie na przełamanie pewnego rodzaju urlopowej rutyny.

Duża część turystów, którzy z różnych rejonów Polski kierują się nad Bałtyk, to osoby szukające odmiany, wrażeń oraz pomysłów na nietypowe spędzenie czasu. Nic więc dziwnego, że taką popularnością cieszy się między innymi jednodniowa wycieczka do Ystad. W końcu dlaczego nie zrobić sobie krótkiej przerwy w plażowaniu, nie wsiąść na prom i nie wyruszyć na spotkanie ze Szwecją, gdzie można poznać trochę kultury, zobaczyć nowe miejsca czy przejść się po urokliwych miasteczkach?

Trzeba uczciwie przyznać, że kilkumiesięczna walka z pandemią przyniosła nam jeden istotny pozytyw. Nauczyliśmy się dzięki niej doceniać radość i cieszyć urokami chwili. A te mogą być niesamowite właśnie dzięki tego typu pomysłom. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie zrobić czegoś niezwykłego. No właśnie – dlaczego nie?

 

Maciej Żmudzki 

MorzaiOceany.pl