TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

1nautarollsStocznia Nauta i  Rolls Royce podpisały nową umowę o współpracy. Porozumienie stanowi początek długiej i owocnej relacji między obydwoma stronami. Rolls-Royce zyska wyłączność na świadczenia usług dotyczących wszystkich urządzeń Rolls-Royce'a użytkowanych i montowanych w Naucie. Stocznia Remontowa Nauta S.A. liczy na powiększenie grona klientów oraz dostęp  do usług wykwalifikowanych inżynierów serwisu. Kadrę gdyńskiego centrum serwisowego Rolls-Royce tworzą w głównej mierze absolwenci Akademii Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej.

- Porozumienie pomiędzy obydwu firmami powstało z myślą o naszych klientach oczekujących kompleksowej, nieograniczonej usługi specjalistycznej o najwyższej jakości. Naszym klientom oferujemy usługi oparte na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu kadry technicznej wiodącego, globalnego dostawcy systemów napędowych, wykorzystywanych nie tylko na wodzie- mówi Adam Laskowski dyrektor zarządzający gdyńskiego centrum Rolls-Royca.

Zawarcie umowy między Nautą - prężnie rozwijającą się rodzimą firmą, działającą w branży morskiej od 1922roku a globalnym koncernem posiadającym sieć obiektów serwisowo-usługowych w 35 krajach jest kluczowym elementem realizacji przez Nautę drogi rozwoju. Stocznia systematycznie powiększa swoje przychody dywersyfikując produkcję,  wchodząc również na rynek offshore.

Obie firmy współpracują ze sobą od wielu lat. Kontakty uległy zintensyfikowaniu w czerwcu 2011r. wraz z otwarciem w gdyńskim porcie morskiego centrum serwisowego Rolls-Royce Poland Sp. z o.o. Zdarzenie  te w pewnym sensie stało się katalizatorem do zacieśnienia współpracy pomiędzy Stocznią Remontową Nauta S.A. i Rolls-Royce. Przed podpisaniem niniejszej umowy, współpraca między podmiotami rozwijała się przy realizacji prac dla takich armatorów jak Finnlines, Stena oraz przy remoncie jednostki MT Grena.

- Stocznia Remontowa Nauta S.A. wraz z całą grupą Mars Shipyards & Offshore realizuje strategię której celem jest pozyskanie nowych klientów i rynków dzięki synergii oraz podniesieniu efektywności podmiotów grupy. Przy realizacji wyrafinowanych projektów które Grupa planuje realizować na rynku cywilnym i obronnym, nieodzowna staje się współpraca z wiodącymi firmami światowymi jakim jest Rolls – Royce- informuje Wiesław Badura, dyrektor marketingu w Stoczni Nauta.
Rolls – Royce to potentat w którego produkty wyposażonych jest ponad 30 000 jednostek pływających na morzach i oceanach całego świata. Wspólnie wykonane prace na jednostkach remontowanych i przebudowanych w naszej stoczni pozwoli Naucie powiększyć grono stałych klientów, zaś ich dobre rekomendacje  pozwolą na zdobycie kolejnych.

Gdyńskie centrum serwisowe Rolls-Royce jest jedynym w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Koncern jest obecny w Gdyni od 2000r. W liczącej 2 tys. m2 hali ulokowano warsztat i magazyn.

MiO