TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

1logotallshipRusza wstępny nabór do reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego, która weźmie udział w tegorocznej edycji regat „The Tall Ships Races 2013”. Jak wziąć udział w żeglarskiej przygodzie?

 „The Tall Ships Races 2013” to najbardziej znana i największa na świecie impreza żeglarska, gromadząca na starcie blisko 120 najpiękniejszych jachtów i żaglowców z całego globu. Regaty, jak co roku, odbędą się w lipcu i sierpniu. Akwenem zmagań w tegorocznej edycji będą morza u wybrzeży Danii, Finlandii, Estonii i Łotwy. Udział w regatach to wspaniała okazja do nawiązania nowych znajomości, poznania innych kultur i tajników sztuki żeglarskiej oraz zwiedzenia najbardziej okazałych miejsc w Europie. To także niesamowita przygoda żeglarska, pełna niezapomnianych wrażeń i emocji.

Reprezentacja Województwa Zachodniopomorskiego liczyć będzie około 25 osób i popłynie na żaglowcu „Kapitan Borchardt” rywalizując na trasie dwóch etapów: I etap w dniach 4 lipca - 22 lipca na trasie – Aarhus-Helsinki-Tallin oraz II etap w dniach 22 lipca - 4 sierpnia na trasie: Ryga-Szczecin.

Można już przesyłać wstępne zgłoszenia, które będą miały wpływ przy wyborze reprezentacji województwa. Mogą to zrobić wszyscy chętni, którzy do dnia 1 czerwca 2013 będą mieli ukończony 16 rok, uczniowie, studenci a także młodzież już pracująca z terenu województwa zachodniopomorskiego. Skan wypełnionego i podpisanego wstępnego zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularz dokumentu oraz regulamin dostępny na stronie www.sport.wzp.pl.

Jednocześnie w terminie 15-23 maja 2013 należy wypełnić i złożyć drogą elektroniczną deklarację uczestnictwa na stronie: www.ttsr.szczecin.eu/reprezentacja lub www.facebook.com/szczecinttsr.

Skład reprezentacji zostanie ogłoszony do dnia 27 maja 2013 roku, a zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym fakcie pocztą e-mail. Koszt uczestnictwa jednej osoby w regatach obejmuje m.in. koszt czarteru jednostki wraz z pobytem (w tym noclegi i wyżywienie) koszt szkolenia żeglarskiego, koszt transportu do i z miejsca wymiany oraz koszt zakupu i wykonania ubiorów. Każdy z uczestników reprezentacji Województwa Zachodniopomorskiego pokrywa 50% całkowitego kosztu uczestnictwa. Pozostałe 50% finansowane jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Wszelkie informacje dotyczące m.in. wysokości opłat, terminów płatności, trasy regat, szkoleń żeglarskich oraz praw i obowiązków uczestnika znajdują się w regulaminie uczestnictwa, dostępnym pod adresem: www.sport.wzp.pl/wes/sport/p-r-m-a-19345/aktualnosci.htm

Zaproszenie do reprezentacji regionu skierowane jest do młodych mieszkańców zachodniopomorskich miast, gmin i powiatów, uczniów oraz studentów zachodniopomorskich szkół i uczelni, a także wszystkich miłośników żeglarstwa, nie tylko tych zrzeszonych w klubach żeglarskich naszego regionu.
Informacje o regatach znajdują się na stronie: www.sport.wzp.pl oraz www.ttsr.szczecin.eu.


Zapraszamy do przeżycia morskiej przygody !