TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

1Bulk Cargo10Bulk Cargo – Port Szczecin Sp. z o.o. aktualnie zatrudniająca 430 pracowników, wykonuje roczny obrót ładunkowy w wysokości 5-7 mln ton rocznie. Posiada również kilkanaście magazynów krytych, o łącznej powierzchni ponad 4 ha, a od niedawna włączyła do działalności nowo wybudowany elewator o powierzchni ok. 3000 m2, przeznaczony do obsługi ładunków sypkich: zbóż i pasz. Dawniej mieścił się tam portowy tartak.

Na uroczystym otwarciu elewatora, które odbyło się 3 kwietnia br. byli obecni: Bogusław Trzciński, Prezes Bulk Cargo - Port Szczecin, Wojciech Pysiak, wiceprezes Bulk Cargo, Piotr Mync, wiceprezydent Miasta Szczecin oraz nowy prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Zbigniew Miklewicz. Ostatni, docenił działalność spółki Bulk Cargo, która dzięki nowym inwestycjom i ciągłym prowadzeniu swojej działalności, w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju operacji portowych i aktywności gospodarczych, m.in. stwarzając nowe miejsca pracy.

Inwestycję zrealizowała szczecińska firma Multi Projekt, natomiast jej koszt to ok. 1 mln euro.

Przedsiębiorstwo Bulk Cargo - Port Szczecin Sp. z o.o. jest spółką eksploatacyjną, działającą na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Obsługuje wszystkie grupy ładunków przechodzących przez porty ujścia Odry a także świadczy usługi związane z obsługą ładunków i środków transportu w krajowym i międzynarodowym obrocie portowym.

K.W.

Fot: www.hale-multiprojekt.pl