Inauguracja Święta Morza tuż, tuż

cze 17, 2015 | Polskie nowości

1SM inauguracja

Już w najbliższą sobotę tj. 20 czerwca o godz. 12 rozpocznie się oficjalnie Święto Morza w Gdyni. Zapraszamy do udziału.

Już po raz trzeci w Gdyni w ostatni tydzień czerwca odbędzie się Święto Morza – impreza w programie, której jest prawie 40 wydarzeń o morskim charakterze.

Oficjalna inauguracja Święta Morza 2015 odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 20 czerwca o godz. 12. Uroczystość rozpocznie się na placu przy okręcie-muzeum „Błyskawica”. Na maszt podniesiona zostanie flaga imprezy, a władzę w mieście przejmie symbolicznie Neptun ze swoim orszakiem, czemu towarzyszyć będą salwy z okrętu.

Zaraz potem w morze wyjdzie statek Urzędu Morskiego w Gdyni, z którego pokładu złożony zostanie wieniec ku pamięci tych, co odeszli na wieczną wachtę.

Po powrocie na ląd, w Alei Żeglarstwa Polskiego w gdyńskiej marinie, zostanie odsłonięta kolejna tablica tym razem poświęcona żeglarzowi Michałowi Sumińskiemu szerzej znanemu z prowadzenia słynnego programu telewizyjnego „Zwierzyniec”.

Chętni będą też mogli zwiedzić wystawę trofeów polskich żeglarzy otwartą niedawno w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program inauguracji znaleźć można TUTAJ.

Fot. Tadeusz Lademann