IMO nagrodzi pierwszą kobietę za wyjątkową odwagę na morzu

lip 13, 2016 | Różne

1abcbravery

Kapitan tankowca Sampurna Swarajya, Radhika Menon otrzyma tegoroczną nagrodę Międzynarodowej Organizacji Morskiej – IMO za wyjątkową odwagę na morzu (2016 IMO Award for Exceptional Bravery at Sea) za udzielenie pomocy siedmiu rybakom z tonącego kutra podczas sztormu.

Rada IMO podczas swojego już 116 spotkania w Londynie, zatwierdziła decyzję na temat przyznania nagrody za ogromną odwagę, jaką wykazała się pani Menon podczas dramatycznej akcji ratunkowej przeprowadzonej w czerwcu zeszłego roku w Zatoce Bengalskiej.  

Kapitan Menon została nominowana przez rząd Indii za uratowanie siedmiu rybaków, którzy dryfowali w trudnych warunkach pogodowych po awarii silnika, utraty kotwicy oraz zapasów żywności i wody.

Podczas ogromnego sztormu, w czasie którego fale sięgały wysokości 7m, wiatr wiał z prędkością powyżej 111km/h oraz występował ulewny deszcz, drugi oficer na statku Sampura Swarajya zauważył łódkę około 2,5 km od od zatoki Gopalpur, w okręgu Orissa, zmagającą się z żywiołem.

Kapitan Menon natychmiast zarządziła akcję ratunkową, dzięki której rybacy szczęśliwie powrócili do swoich bliskich.

Kapitan Menon jest pierwsza kobietą kapitan w Indyjskiej Marynarce Handlowej oraz pierwszą kobietą, która otrzyma nagrodę IMO za wyjątkową odwagę na morzu.

PROMY24.COM

www.promy24.com