Herring 2017: Wyróżniono – Jerzego Wójtowicza, firmę Fosfan SA oraz św. Elżbietę Peta

maj 21, 2017 | Polskie nowości

IMG 3257

Hala Międzynarodowych Targów Szczecińskich gościła ponad 2 tysiące osób związanych ze światową, europejską a przede wszystkim polską gospodarką morską. W tym roku odbyło się XXII międzynarodowe spotkanie „Herring Szczecin”.

Oprócz integracyjnego charakteru, impreza stawia sobie za cel promocje biznesu morskiego i regionu oraz dofinansowanie działalności fundacji związanych z gospodarką morską. Beneficjentem tegorocznej imprezy była fundacja „Pro Publico Mare”.

Patronat nad na tym wydarzeniem ludzi mórz i oceanów objął Minister Marek Gróbarczyk oraz Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Podczas uroczystej Gali wręczono „Honorowy Laur Bałtyku”. Kapituła złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego przyznała tą zaszczytną nagrodę Jerzemu Wójtowiczowi – Prezesowi firmy C. Hartwig Szczecin sp. z o.o. jako wyraz uznania za długoletni i wybitny wkład w rozwój polskiej gospodarki morskiej oraz aktywny udział w integracji środowiska ludzi morza.

Kolejnym wyróżnieniem był „Bursztynowy Laur Bałtyku” Komitet Organizacyjny postanowił przyznać firmie Fosfan SA, obchodzącej w ubiegłym roku 70 – lecie, za umiejętne połączenie wytwarzania wysokiej jakości nawozów rolniczych, produkowanych w oparciu o najnowocześniejsze zdobycze nauki i techniki, z jednoczesnym prowadzeniem działań, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego, a także utrzymującej i tworzącej nowe miejsca pracy. 

W tym roku Komitet Organizacyjny postanowił przyznać „Specjalny Laur Bałtyku” niedawno zmarłej Prezes Polsteam Shipping Agency – śp. Elżbiecie Peta by uczcić jej pamięć, przyznając jej to wyróżnienie. Była bez reszty zaangażowana w pracę zawodową, poświęcając swój czas również działalności w organizacjach branży morskiej, aktywnie angażując się w wiele bardzo ważnych projektów dla gospodarki morskiej. 

Gratulujemy !

Tegoroczny Herring rozpoczął cykl prestiżowych imprez, które w tym roku odbędą się w Szczecinie. Już w czerwcu gościć będziemy uczestników V Międzynarodowego Kongresu Morskiego.