Herring 2013: Wyróżniono – Laurę Hołowacz i Unibaltic

maj 20, 2013 | Szczecin

1DSC02362W ostatni piątek hala Międzynarodowych Tragów Szczecińskich gościła ponad 2 tysięcy osób związanych ze światową, europejską a przede wszystkim polską gospodarką morską na tradycyjnym, 18 już spotkaniu pod hasłem Herring – Szczecin 2013.

Patronat Honorowy nad na tym wydarzeniem ludzi mórz i oceanów objął Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Sławomir Nowak oraz Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Podczas uroczystej Gali wręczono „Laur Bałtyku”. Kapituła złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego przyznała Nagrodę Honorową „Laur Bałtyku” Pani Laurze Hołowacz – Prezes CSL Internationale Spedition Sp. z o.o., między innymi za podjęcie twórczej inicjatywy odbudowy i rewitalizacji zabytkowego budynku Starej Rzeźni na łasztowni.

Postanowiono również kontynuować formułę przyznawania wyróżnienia „Bursztynowy Laur Bałtyku”, które za ubiegły rok otrzymała firma Unibaltic Sp. z o. o. Nagroda stanowi podziękowanie i wyróżnienie za kontynuację i konsekwentny dynamiczny rozwój floty oraz fakt, że Firma zatrudnia wyłącznie polskich oficerów i marynarzy.

Specjalne wyróżnienie otrzymała w tym roku również Izba Celna w Szczecinie, jako wyraz uznania za swoje dokonania dla gospodarki morskiej regionu zachodniopomorskiego i wspierania likwidacji różnorakich barier w transporcie morskim poprzez codzienne działania na terenie Portu w Szczecinie.

Gratulujemy !!

Tegoroczny Herring rozpoczął cykl prestiżowych imprez, które w tym roku odbędą się w Szczecinie. Już w czerwcu gościć będziemy uczestników I Międzynarodowego Kongresu Morskiego, natomiast w sierpniu stolica Pomorza Zachodniego po raz drugi będzie gospodarzem finału Tall Ship Races.