Gryfia podstawą do odbudowy dużej stoczni? Minister: To dla nas jedyna możliwość

sty 21, 2016 | Polskie nowości

1abcgryfiapodstawaMorska Stocznia Remontowa Gryfia będzie podstawą do odbudowy dużej stoczni – taką informację przekazał w środę na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Związkowcy apelowali do ministra, aby do Gryfii „trafił docelowy prezes”, który będzie zarządzał zakładem.

Środowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, którą tworzą związki zawodowe pracodawcy i przedstawiciele rządu, było poświęcone przyszłości przemysłu stoczniowego.

Jak mówił Marek Gróbarczyk, to MSR Gryfia będzie wiodącym zakładem, który ma pomóc odbudować dużą stocznię w Szczecinie. – To jest dla nas jedyna możliwość. Gryfia posiada zdolności produkcyjne. Ma jednak ogromne braki kadrowe i tu jest największy problem – dodał minister.

Przeciwną opinię wyrażał Grzegorz Huszcz, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Jego zdaniem, to właśnie na bazie tej spółki, a nie Gryfii, powinna zostać odbudowana duża stocznia.

– W mojej opinii, z oczywistych powodów. Chodzi o zupełnie inny punkt wyjścia. Gryfia ma gigantyczne problemy sama z sobą – mówi Huszcz.

Rząd liczy, że uda się w najbliższym czasie uzdrowić sytuację ekonomiczną Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Niedawno pojawiły się informacje, że stocznia jest w trudnej sytuacji finansowej.

 

Źródło: radioszczecin.pl