Gryfia ma nowego prezesa

kw. 12, 2016 | Polskie nowości

1aBc gryfia 06

Nowym prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia został Marek Różalski. Taką decyzję na poniedziałkowym posiedzeniu podjęła rada nadzorcza Gryfii.

Marek Różalski przez krótki czas był już prezesem Gryfii w 2010 roku. Później stał na czele Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu. Był przeciwko pomysłowi połączenia jej z Gryfią. Według niego, przed konsolidacją szczecińska stocznia powinna przejść restrukturyzację. Krytykował też wyprzedaż majątku Gryfii. Gdy odchodził ze świnoujskiej Morskiej Stoczni Remontowej miała ona 10 milionów zysku i zapewnione kontrakty, głównie w branży offshore.

Dziś, kiedy Różalski wraca do Gryfii, jej sytuacja nie jest najlepsza. Spora część pracowników została przeniesiona do firm zewnętrznych, które dzierżawią majątek spółki. Z Gryfią duże nadzieje wiążą politycy, którzy chcą aby stocznia była pierwszym krokiem do odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie.

W poniedziałek także ukonstytuowała się Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Przewodniczącym został prawnik Bartosz Szczurowski. Jednym z pierwszych zadań rady nadzorczej jest wybór jednego wiceprezesa. Kandydatem na to stanowisko jest Mariusz Ronewicz.

 

Źródło: radioszczecin.pl