Greencarrier Freight Services wchodzi na nowe rynki

mar 21, 2012 | Gdynia

GrennGreencarrier Freight Services przejął większość udziałów spółki Transpoint International, jednego z większych dostawców usług logistycznych w Polsce. Udziały odsprzedał Dyrektor Zarządzający Transpoint International, Arkadiusz Prejna, który zachowa pakiet mniejszościowy. Dzięki przejęciu firmy Transpoint, Greencarrier, szwedzki dostawca usług logistycznych i transportowych, umocni swoją pozycję w rejonie Skandynawii i Morza Bałtyckiego. Transpoint International świadczy usługi transportu międzynarodowego, obejmujące przewozy ładunków drobnicowych, częściowych i całopojazdowych między krajami nadbałtyckimi, Skandynawią, Wielką Brytanią, Turcją, Czechami, Słowacją i Polską.

„Przejęcie firmy Transpoint pozostaje w zgodzie z naszą misją bycia najlepszym dostawcą rozwiązań transportowych w obszarze Skandynawii i Morza Bałtyckiego, jako naszego rynku wewnętrznego.” – tłumaczy Peter Nevhagen, CEO Greencarrier Freight Services International. – „Transpoint International jest dla nas doskonałym partnerem, ponieważ dotąd nie byliśmy w Polsce obecni.”

Przejęcie dotyczy spółki Transpoint International w Polsce oraz jej podmiotów zależnych w Czechach i Słowacji. W sumie firma zatrudnia około 80 wysoce kompetentnych pracowników z szeroką wiedzą na temat rynku usług logistycznych, których wiedza i doświadczenie będą służyć obecnie także klientom Greencarrier.

„Greencarrier Freight Services jest znakomitym wyborem, jako że posiada sieć biur w krajach będących dla nas dotychczas największymi rynkami, tj. w Skandynawii, krajach nadbałtyckich i Wielkiej Brytanii” – mówi Arkadiusz Prejna, który pozostanie na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Transpoint International. – „Będąc częścią Greencarrier, planujemy kontynuację rozszerzania naszej aktywności, nie tylko w zakresie transportu drogowego, ale także przewozów morskich i lotniczych.”

Greencarrier Freight Services oferuje całościowe rozwiązania transportowe na całym świecie. Firma powstała w 1994 r. i jest częścią Greencarrier Group, jednej z największych skandynawskich prywatnych firm działających w sektorze transportu globalnego. Po przejęciu Transpoint International Greencarrier Freight Services osiągnie obrót roczny na poziomie 175 milionów euro i zatrudniać będzie ponad 425 pracowników w 13 krajach – Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Estonii, Polsce, Słowacji, Czechach, Wielkiej Brytanii i Chinach oraz na Łotwie, Litwie i Ukrainie. Cała Greencarrier Group zatrudnia ponad 700 osób w tych krajach i posiada roczny obrót w wysokości 336 milionów euro.