Gospodarka kontenerami – nowy projekt, wiele możliwości

kwi 15, 2019 | Polskie nowości

Kontener Cronimet blog full

Firma Cronimet PL, lider na polskim rynku w branży recyklingu stali nierdzewnej, nawiązała współpracę z polskim oddziałem, wiodącego europejskiego producenta i dostawcy rozwiązań telematycznych dla firm – ABAX.

Firma Cronimet PL, należąca do międzynarodowej grupy Cronimet Holding – zakupiła urządzenia do monitorowania GPS/GSM – ABAX Equipment Control.

Lokalizator GPS dla lepszego zarządzania kontenerami

Firma Cronimet PL posiada kilka oddziałów w Polsce, kilkanaście na świecie i łącznie zarządza ponad  1 000 000 toną złomu i rud metali, których wartość przekracza  3 mld euro.

Współpraca z ABAX Poland ma na celu umożliwienie jeszcze lepszego koordynowania działań i zarządzanie gospodarką kontenerową.

– Będąc liderem na polskim rynku w branży recyklingu stali nierdzewnej poszukiwaliśmy najlepszych rozwiązań, które będą skutecznie budowały naszą przewagę konkurencyjną. Posiadanie wiedzy jest dla nas bardzo ważne. Szczególnie wiedzy dotyczącej naszych kontenerów, które każdego dnia rotują na terenie całego kraju. Wiedzieliśmy, że w zarządzaniu stale powiększającej się liczby kontenerów musi przyjść nam z pomocą nowoczesna technologia, mówi Łukasz Musiał, Koordynator ds. Logistyki w Cronimet PL.

Sprawna komunikacja pomiędzy oddziałami

Marcin Gorbacz, Country Sales Director w ABAX Poland jest zadowolony z faktu, że Cronimet PL dołącza do grona klientów ABAX Poland.

– Jest mi niezmiernie miło, że do grona klientów ABAX Poland, którzy docenili jakość oraz niezawodność naszych produktów dołączył Cronimet PL. Rodzi się nowy projekt i wiele możliwości współpracy.

Lokalizator GPS pozwoli firmie Cronimet PL wiedzieć, gdzie znajdują się ich zasoby i zarządzać kontenerami pomiędzy oddziałami. Z interfejsu użytkownika, administrator jest w stanie sprawdzić m.in. który oddział ma możliwość odebrania kontenerów, a który otrzymał już dostawę.

– Mamy nadzieję, że dzięki Państwa rozwiązaniu będziemy mogli skutecznie monitorować ruch naszych kontenerów, mówi Łukasz Musiał, Koordynator ds. Logistyki w Cronimet PL.